Ta wpadka będzie pamiętana Telewizji Polskiej jeszcze przez długi czas. Samuel Pereira, dziennikarz TVP, zamieścił w internecie wyniki sondy przeprowadzonej wśród Polaków. Wynika z niej, że większość obywateli popiera sprawę zgarnięcia od Niemiec reparacji. Coś jednak poszło nie tak.

Internauci wręcz pożarli w swojej krytyce Pereirę. Pod wpisem naczelnego TVP Info zaroiło się od krytycznych komentarzy. „Już wiadomo skąd PiS ma 40% poparcia! Brawo!”, „patałachy, nawet kłamać nie potraficie!”, „Jesteś idiotą. Inaczej już nie można. Nawet matmy nie umiesz na poziomie podstawówki”, „Widzę że propaganda jak w Rosji” – to tylko kilka krytycznych komentarzy.

O co jednak chodzi, skąd tak nieprzychylne treści? Wszystko przez kontrowersyjne wyniki ankiety. W badaniu zapytano Polaków o reparacje – 61% badanych popiera dążenia do ściągnięcia reparacji, 33% nie popiera, a 9% nie wie, co ma o tym myśleć. Prosta matematyka mówi nam jednak, że coś tu jest nie tak. Wynik po zsumowaniu wszystkich odpowiedzi daje nam 103%.

Na Pereirę i TVP wylał się więc kubeł żrącego hejtu. Jak podają internauci, TVP przechodzi już samo siebie, byle tylko uprawiać politykę PiS w mediach. Dowodem na to ma być między innymi właśnie ta nie do końca dokładna sonda.

źródło: twitter.com/SamPereira_

źródło: twitter.com

Podarte spodnie Prokopa, buty Ziemca i u*** stół Durczoka - największe wpadki w polskiej telewizji [ZOBACZ!]

...

Zobacz również