Takich zdjęć polityków już nie zobaczymy (ZDJĘCIA)

Takich zdjęć polityków już nie zobaczymy (ZDJĘCIA)

Koniec tygodnia mija w mediach w Polsce pod znakiem masowego protestu dziennikarzy wobec planów obozu władzy dotyczących radykalnych ograniczeń dla mediów na terenie polskiego parlamentu. 

Kilkadziesiąt redakcji portali internetowych i gazet protestuje dzisiaj przeciwko projektowi Prawa i Sprawiedliwości ograniczającym swobodę pracy dziennikarzy na terenie Sejmu. Według planów obozu władzy, od 1 stycznia przyszłego roku dziennikarze będą mieli zakaz swobodnego poruszania się po korytarzach sejmowych. Z politykami będą mogli się spotkać i porozmawiać jedynie w jednym wyznaczonym do tego specjalnie miejscu – centrum prasowym. Ponadto każdej redakcji będą przysługiwały zaledwie dwie akredytacje.

Na stronach portali informacyjnych, gazet oraz w telewizjach możemy dzisiaj zobaczyć zamazane twarze polskich polityków, puste strony i czarne ekrany.

ZOBACZ TAKŻE - Masowy protest mediów w Polsce. Publikują puste strony i zamazują twarze politykom

Według protestujących dziennikarzy, projekt ograniczający ich swobodę pracy w Sejmie to nic innego jak ograniczenie wolności mediów i dostępu do informacji dla obywateli, cenzura i tuszowanie niewygodnych dla polityków faktów, wydarzeń i ich zachowań, które często stoją poniżej akceptowalnego przez społeczeństwo poziomu.

Jeśli obóz władzy dopnie swego i przegłosuje projekt ograniczający prawa mediów, to od pierwszego stycznia przyszłego roku nie zobaczymy m.in. takich kompromitujących polityków zdjęć jak poniżej.

ciężko pracujący poseł jeszcze ciężej pracujący poseł posłanka pracująca za dwoje niektórzy posłowie próbują nabrać sił podczas ciężkiej pracy ale nie wszystkim się to udaje i padają wycieńczeni na miękkie fotele albo na korytarzu hotelu sejmowego gdy dzień pracy w sejmie był naprawdę ciężki bh
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News