Takich wyników sondażu Kaczyński się nie spodziewał. Opozycja świętuje

Takich wyników sondażu Kaczyński się nie spodziewał. Opozycja świętuje Źródło: Fot. Wikimedia Commons (Mateusz Kudła) - Wikipedia (Piotr Drabik)

Kolejne sondaże przez długie tygodnie utwierdzały Prawo i Sprawiedliwość w myśleniu, że nikt nie jest w stanie im zagrozić. Co ciekawe, nie dość, że ich poparcie praktycznie nie spadało, najczęściej stopniowo rosło. Najnowsze wyniki badania mogą więc zdecydowanie zaskoczyć Jarosława Kaczyńskiego oraz jego zwolenników. Jak zwykle zachęcamy jednak, aby do rezultatów sondażu podejść z odpowiednim dystansem.

Jak wynika z badania Kantar Public, na Prawo i Sprawiedliwość swój głos chciałoby oddać 38 proc. Polaków. Jest to wysoka liczba, jednak w stosunku do sondażu przeprowadzonego kilka dni wcześniej, spadła ona o... 2 pkt proc. Kolejnym ugrupowaniem w wynikach badania jest Platforma Obywatelska, którą poparło 18 proc. ankietowanych. Jest to dokładnie tyle samo, ile w poprzednim sondażu Kantar. Tuż za nim uplasowało się Kukiz'15 z 9 proc. głosów (o 1 pkt proc. więcej niż miesiąc temu).

Co poza podium?

Nowoczesną chciałoby natomiast poprzeć 7 proc., czyli o 2 pkt proc. więcej, niż jeszcze w październiku. Ostatnią partią, która weszłaby do Sejmu, jest PSL. Uzyskałaby bowiem 5 proc. głosów. SLD, Partia Razem oraz Wolność nie przekroczyłyby progu wyborczego. Spadek w sondażu nie ucieszy raczej Jarosława Kaczyńskiego oraz jego zwolenników. Zadowoli on jednak opozycję, która nie straciła, a w niektórych przypadkach nawet zyskała w stosunku do poprzedniego miesiąca.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News