Taka obniżka po prostu zwala z nóg. Pyszny polski alkohol już wkrótce potanieje w całym kraju. Ministerstwo Finansów zapowiada rezygnację z akcyzy na niego, a także obowiązku banderolowania. Decyzja ma pomóc przedsiębiorcom w dalszym rozwoju.

Powstałą w wyniku rosyjskiego embarga na polskie jabłka nadwyżkę owoców sadownicy i producenci napojów wykorzystali w kreatywny sposób. Znacząco wzrosła produkcja polskiego cydru, który wyróżnia się na rynku pozostałych alkoholi jakością i smakiem. Teraz ma jeszcze potanieć na potęgę.

Rezygnacja z pobierania akcyzy, a także zwolnienie z obowiązku banderolowania ogłoszono w oficjalnym komunikacie. To propozycja Wicepremiera Mateusza Morawieckiego na to, jak wesprzeć przedsiębiorców i jeszcze bardziej spopularyzować polski cydr. Ceny detaliczne tego alkoholu mają w jej wyniku obniżyć się nawet o 10 proc.

Polska nie jest jedynym krajem, który zdecydował się na takie rozwiązanie. Podobne regulacje wprowadziły już np. Chorwacja, Rumunia, Słowenia czy Bułgaria. Choć taki krok w praktyce oznacza spadek wpływów z tytułu akcyzy nawet o 20 milionów rocznie, Ministerstwo wierzy, że strata zwróci się w postaci znacznego rozwoju tego segmentu rynku.

Ta polska wieś ZACHWYCA ludzi na całym świecie!

...

Zobacz również

Zobacz również