Tak źle jeszcze nie było! Niszczycielski kataklizm nad Polską

Tak źle jeszcze nie było! Niszczycielski kataklizm nad Polską

Nad Polskę nadciągnął niszczycielski cyklon Grzegorz (Grisza). Już tej nocy dał się mieszkańcom kraju we znaki. Teraz jest jeszcze gorzej i wydaje się, że tak źle jeszcze nie było. Prędkość wiatru w niektórych miejscach sięgnęła nawet 180 km/h. Ostrzeżenia obejmują ogromną połać Polski.

Wszystkich świętych w domu

Najpoważniejsze ostrzeżenia dotyczą Pomorza. W tym roku Polacy zamieszkujący północną Polskę mogą mieć utrudnione świętowanie 1 i 2 listopada. W Gdańsku zamknięto wszystkie cmentarze i Park Oliwski. Wszystko z powodu wiatru, który przekracza 100 km/h. - Między grobami jest wiele drzew. W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych na cmentarzach pojawia się znacznie więcej osób i nie możemy ryzykować. Teraz za pomocą mediów staramy się poinformować jak najwięcej osób, by nie jechały dzisiaj na cmentarze na darmo - informuje rzecznik prezydenta Gdańska Magdalena Skorupka-Kaczmarek. W Gdańsku decyzja obowiązuje do odwołania. Jednak nie tylko Pomorze pozostaje pod wpływem niszczycielskich sił natury. W Poznaniu rozważa się zamknięcie dwóch cmentarzy komunalnych. Rośnie na nich 2000 starych drzew przeznaczonych do wycięcia. W każdej chwili silny wiatr może je połamać.

Ostrzeżenia dla całej Polski

Pierwsza noc szalejącego cyklonu jest już za nami. Wiatr i deszcz pozbawił prądu w sumie prawie 300 tys. domostw. Najwięcej w Lubuskiem, w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku. Działanie silnych prądów atmosferycznych odczuli mieszkańcy całej Polski. Także na południu kraju, w Karkonoszach zanotowano niezwykle silny wiatr. Na Śnieżce, najwyższym szczycie pasma górskiego, urządzenia wskazywały nawet 180 km/h prędkości wiatru. Meteorolodzy ostrzegają jednak, że najgorsza noc jest przed nami. Ta ma nastąpić z niedzieli na poniedziałek. Ostrzeżenia obejmują całą Polskę, jednak wyższy, drugi stopień ostrzeżeń dotyczy zachodniej części kraju. fot. twitter.com/stepelka fot. twitter.com/roodaoola fot. twitter.com/kreuzberged Źródło: wiadomosci.wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News