Tak źle jeszcze nie było. Kukiz zupełnie stracił kontrolę

Tak źle jeszcze nie było. Kukiz zupełnie stracił kontrolę

Pawła Kukiza trapi nie lada problem. Władza nad jego formacją wymyka mu się spod kontroli. Polityk znalazł się w patowej sytuacji, ponieważ czegokolwiek by nie zrobił, czeka go klęska i potężne rozczarowanie.

Chodzi o tarcia, do których dochodzi w środowisku kukizowców. Wśród nich wykształciło się i mocno zwarło skrzydło narodowców, którzy chcą odwołania Stanisława Tyszki z funkcji wicemarszałka Sejmu. Ten ma sporo przeciwników wewnątrz Kukiz'15, a najmocniejszymi z nich są właśnie narodowcy. Żądają oni usadowienia na miejscu Tyszki znanego browarnika, Marka Jakubiaka.

Między młotem a kowadłem

Kukiz jest w tym momencie w bardzo niekorzystnej sytuacji. Wszystko dlatego, że lider ugrupowania musi mierzyć się z nieuniknionym rozłamem w formacji. Jeśli narodowcom uda się usunąć Tyszkę z urzędu, Kukiza najprawdopodobniej opuści frakcja wolnościowców. Jeśli jednak narodowcy polegną, będą mieli dobry pretekst, by odejść od Kukiza i przyłączyć się do koła poselskiego Wolni i Solidarni, któremu przewodzi Kornel Morawiecki. Nie trudno więc o stwierdzenie, że Kukiz stracił kontrolę nad formacją.

Demontaż zdalnie sterowany

Za taki stan rzeczy ma odpowiadać osoba z zewnątrz. Mowa o Krzysztofie Tenerowiczu, człowieku Zbigniewa Ziobry z Solidarnej Polski. Ten miał zostać zobowiązany przez ministra sprawiedliwości do demontażu Kukiz'15 i wzmocnienia PiS. Dokonać się to ma poprzez transfer kukizowców do Morawieckiego, a potem pod skrzydła Ziobry. - To on dostał zadanie przetransferowania wszystkich endeków od Kukiza do koła Morawieckiego seniora, by kontrolę nad nim przejął minister sprawiedliwości - mówi poseł Kukiz'15, który chce pozostać anonimowy. źródło: fakt.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News