Pawła Kukiza trapi nie lada problem. Władza nad jego formacją wymyka mu się spod kontroli. Polityk znalazł się w patowej sytuacji, ponieważ czegokolwiek by nie zrobił, czeka go klęska i potężne rozczarowanie.

Chodzi o tarcia, do których dochodzi w środowisku kukizowców. Wśród nich wykształciło się i mocno zwarło skrzydło narodowców, którzy chcą odwołania Stanisława Tyszki z funkcji wicemarszałka Sejmu. Ten ma sporo przeciwników wewnątrz Kukiz’15, a najmocniejszymi z nich są właśnie narodowcy. Żądają oni usadowienia na miejscu Tyszki znanego browarnika, Marka Jakubiaka.

Między młotem a kowadłem

Kukiz jest w tym momencie w bardzo niekorzystnej sytuacji. Wszystko dlatego, że lider ugrupowania musi mierzyć się z nieuniknionym rozłamem w formacji. Jeśli narodowcom uda się usunąć Tyszkę z urzędu, Kukiza najprawdopodobniej opuści frakcja wolnościowców. Jeśli jednak narodowcy polegną, będą mieli dobry pretekst, by odejść od Kukiza i przyłączyć się do koła poselskiego Wolni i Solidarni, któremu przewodzi Kornel Morawiecki. Nie trudno więc o stwierdzenie, że Kukiz stracił kontrolę nad formacją.

Demontaż zdalnie sterowany

Za taki stan rzeczy ma odpowiadać osoba z zewnątrz. Mowa o Krzysztofie Tenerowiczu, człowieku Zbigniewa Ziobry z Solidarnej Polski. Ten miał zostać zobowiązany przez ministra sprawiedliwości do demontażu Kukiz’15 i wzmocnienia PiS. Dokonać się to ma poprzez transfer kukizowców do Morawieckiego, a potem pod skrzydła Ziobry.

– To on dostał zadanie przetransferowania wszystkich endeków od Kukiza do koła Morawieckiego seniora, by kontrolę nad nim przejął minister sprawiedliwości – mówi poseł Kukiz’15, który chce pozostać anonimowy.

źródło: fakt.pl

Kiedyś wzdychały do nich miliony Polaków... Jak wyglądają dziś?


9 przerażających katastrof z udziałem ważnych polityków

...

Zobacz również