Co jakiś czas światową gospodarkę nawiedzają wielkie kryzysy, które dotkliwie dają się we znaki mieszkańcom całego globu. Od kiedy na rynku pojawił się Bitcoin, coraz więcej osób w niego inwestuje i każda zmiana jego wartości jest odczuwalna dla ich kieszeni. Teraz, kiedy dosłownie runął w dół, blady strach ogarnął inwestorów.

Najpopularniejsza w świecie kryptowaluta zanotowała ogromny spadek zaraz po tym, jak na początku tego tygodnia osiągnęła najwyższą wartość w swojej historii. W piątek spadła poniżej 7000 USD, notując cenę 6,832 USD o godzinie 14:00 czasu Greenwich.

Aktualizacja oprogramowania

W środę Bitcoin, po odwołaniu zapowiedzianej na przyszły tydzień aktualizacji oprogramowania, osiągnął cenę 7,888 USD. Zmiana miała za zadanie wprowadzenie nowego kodu o nazwie Segwit2x, który pomóc miał w stworzeniu konkurencyjnej waluty, Bitcoin2x. Tego samego dnia klon kryptowaluty, Bitcoin Cash, który powstał już w tym roku, osiągnął wzrost aż o 35 proc., kosztując 850 USD. O godzinie 12:36 czasu Greenwich kosztował już natomiast 772,32 USD.

źródło: rt.com

Z TAKĄ obstawą przy bankomacie nikt cię nie ruszy!

Zobacz również

Gdzie żyje się taniej: w Polsce czy na Białorusi? PIORUNUJĄCA różnica!

Zobacz również