W sobotę media obiegła informacja o śmierci polskiej aktorki Agnieszki Kotulanki. Jej życie nie było usłane różami, a w ostatnich latach pogrążała się coraz bardziej w chorobie alkoholowej. Teraz dotarliśmy do informacji o tym, jak wyglądały ostatnie chwile Kotulanki.

Aktorka najbardziej znana była ze swojej roli w serialu „Klan”. W latach 1997-2013 odgrywała tam rolę Krystyny Lubicz. W związku z postępującym alkoholizmem produkcja serialu musiała zrezygnować z tej postaci. Krystyna Lubicz została „zabita”, Kotulanka zaś została bez pracy.

ZOBACZ TAKŻE: Kotulanka nie żyje od 4 dni. Dzieci czekały z ważnego powodu

Ostatnie chwile Kotulanki. Opowiadają przyjaciele

Aktorka trafiła pod opiekę swoich dzieci. Przez wiele lat zmagała się z alkoholizmem, który coraz bardziej ją wyniszczał. Kilkakrotnie przechodziła terapię antyalkoholową. Po nieudanych próbach w ostatnich miesiącach wiele wskazywało na to, że wreszcie udało się osiągnąć sukces.

Najsłynniejsza polska autorka scenariuszy serialowych Ilona Łepkowska zadeklarowała nawet napisanie dla niej roli w nowym serialu. Wiele nadziei dawały zdjęcia publikowane przez tabloidy i relacje najbliższych przyjaciół, którzy mówili, że spotykają ją na ulicy w dużo lepszym, niż niegdyś, stanie.

Niestety to, jak wyglądały ostatnie chwile Kotulanki, nie napawało już taką nadzieją.

– Agnieszka nie chce widzieć nikogo z ekipy serialu. Nie otwiera drzwi. Tu pomóc mogą tylko najbliżsi – mówił na początku lutego serialowy kolega Jacek Borkowski.

ZOBACZ TAKŻE: Kotulanka nagle zmarła. Przyczyny jej śmierci są wstrząsające

Aktorka całkowicie odcięła się od świata. Trudno było nawiązać z nią kontakt komukolwiek. Nie rozmawiała z mediami ani z przyjaciółmi, którzy chcieli jej pomóc. Wiadomo jedynie, że jeszcze w styczniu uczęszczała na terapię antyalkoholową.

Kim była Agnieszka Kotulanka

Agnieszka Kotulanka była polską aktorką teatralną i serialową. Tak naprawdę nosiła nazwisko Sas-Uhrynowska, zaś jej nazwisko panieńskie brzmiało Kotuła. Miała pochodzenie szlacheckie.

Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Karierę zaczęła w warszawskim Teatrze Współczesnym. Na ekranach telewizyjnych debiutowała w roli Letty w dramacie „Śmierć Komiwojażera” w ramach cyklu Teatr Telewizji.

Występowała w warszawskich teatrach: Komedia, Kwadrat i Bajka. Największy rozgłos przyniosła jej rola Krystyny Lubicz w serialu „Klan”. Jej mężem był aktor Jacek Sas-Uhrynowski, z którym miała dwoje dzieci: Katarzynę i Michała. Rozwiodła się z nim w latach 90.

ZOBACZ TAKŻE: Kotulanka i słynny polski aktor byli parą. Po rozstaniu wpadła w alkoholizm

Zapadła na chorobę alkoholową, która doprowadziła do utraty pracy w telenoweli Telewizji Polskiej. Jej postać została uśmiercona. Przez wiele lat aktorka nieskutecznie zmagała się z chorobą, zmarła w wieku 61 lat.

Czy Igrzyska w Pjongczang to porażka polskich sportowców?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

10 polskich seriali z czasów PRL, które można oglądać bez końca


Uwierzysz, że one mają tyle samo lat?! Gwiazdy w tym samym wieku

Zobacz również