Chociaż wiele osób marzy o pracy dla giganta, jakim jest Google, tylko mała część z nich dostaje taką szansę. Jak się bowiem okazuje, droga rekrutacyjna jest dość nietypowa. Sprawdź, czy poradziłbyś sobie z jej przejściem.

Jakiś czas temu w internecie pojawiło się jedno z zadań, które należy ponoć do testu rozwiązywanego przez rekrutowanych do Google. Zapoznało się z nim już ponad pół miliona ludzi, jednak nie wszystkim udało się osiągnąć odpowiedni wynik.

„Mamy 25 koni mechanicznych i jeden tor wyścigowy. Każdy koń okrąża tor w zaprogramowanym czasie i każdy z koni osiąga inny czas, którego nie znasz. Możesz zmierzyć ze sobą tylko 5 koni jednocześnie. Po wyścigu otrzymasz wyniki z kolejnością, w jakiej konie dotarły do mety, ale bez informacji o osiągniętych przez nich czasach. Jaka jest minimalna liczba wyścigów, które trzeba zorganizować, by wyłonić trzy najszybsze konie?” – oto polecenie, które rozpoczyna wymagającą ponoć zagadkę.

W filmie prezentującym zadanie umieszczone jest także jego rozwiązanie. Przed dotarciem do tego fragmentu warto jednak samodzielnie spróbować poradzić sobie z wyzwaniem.

ZOBACZ TAKŻE

 

...

Zobacz również