Tak wyprowadzonego z równowagi Grzegorza Schetyny w Sejmie jeszcze nie widzieliśmy. Bezpardonowo zaatakował on Mariusza Błaszczaka oraz Jarosława Kaczyńskiego z mównicy.

Ostra wypowiedź przewodniczącego Platformy Obywatelskiej miała miejsce w czasie debaty nad wotum nieufności wobec szefa MSWiA. Tym razem nie przebierał on w słowach.

Obrzydliwe jest to, co pan robi, prezesie Kaczyński. Jesteście obrzydliwi, bo nawet nie potraficie się bronić. Gdzie wasz wdzięk, rozumienie polityki, przyzwoitość? Jesteście na poziomie Błaszczaka, jak kabaret i pan w tym odgrywa główną rolę. Wstyd! – zaatakował Jarosława Kaczyńskiego Grzegorz Schetyna.

Samego szefa MSWiA również nie oszczędzał. Obarczył go winą za tragiczną śmierć Igora Stachowiaka, która nastąpiła na skutek działań wrocławskich policjantów.

Pan ma krew na rękach, panie Błaszczak! To pana odpowiedzialność. A pan w ten sposób występując, prezesie Kaczyński toleruje tych ludzi, którzy łamią prawo. Tak, jak Błaszczak. Zapłacisz za to! – krzyczał z sejmowej mównicy Grzegorz Schetyna.

https://www.youtube.com/watch?v=V-tgGB6s2RY

źródło: videosejm.pl

...

Zobacz również