Na nic zdały próby negocjacji kolejnych rządzących. Protestujący najpierw rozmawiali z ministrem. Potem negocjacji z protestującymi próbowała Beata Szydło. Skończyło się to jej sromotną porażką.

Jeszcze trzy godziny temu na horyzoncie zaczęły pojawiać się nadzieje na koniec strajku głodowego lekarzy-rezydentów. Beata Szydło przyjechała z nimi rozmawiać po tym, jak klęską zakończyły się negocjacje Konstantego Radziwiłła, ministra zdrowia, ze strajkującymi lekarzami.

Podczas spotkania Szydło zapowiedziała, że od 2018 roku lekarze-rezydenci mogą spodziewać się znacznej podwyżki, gdyż pula podwyżek ma wzrosnąć nawet o 40%. Ponadto na służbę zdrowia z budżetu będzie przeznaczone dodatkowe 6 mld zł.

Ze względu na środowe spotkanie z premier Szydło strajkujący zawiesili głodówkę. Teraz media informują o fiasku rozmów. Lekarze-rezydenci wznowili protest głodowy. Beata Szydło wraca z negocjacji „na tarczy”.

– Rozmowy z premier Beatą Szydło nie przyniosły oczekiwanych skutków – poinformował przedstawiciel Porozumienia Rezydentów OPZZ Lekarzy, Filip Płużański.

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy


Jak wielki majątek ma Korwin-Mikke? Szok! Najbogatsi polscy europosłowie [ZOBACZ!]

Źródło: tvn24.pl

Zobacz również