To nie tajemnica, że futbol w dużej mierze przestał być ostrą grą, do czego dostosowali się również sędziowie. Dziś częstszym widokiem od pełnych pasji pojedynków są piłkarze leżący na ziemi po dotknięciu przez rywala. Ponadto, piłkarze regularnie prowadzą z arbitrami dyskusje. 

Tacy zawodnicy jak Edgar Davids czy Gennaro Gattuso wyznaczali piłkarskie standardy waleczności. Wśród arbitrów królował bezwzględny Pierluigi Collina, który nie pozwalał na żadne dyskusje i rządził na boisku twardą ręką. Chętnie sięgał do swojej kieszonki, by pokazać zawodnikom żółtą lub czerwoną kartkę. Dziś czasy się zmieniły i często narzeka się na to, iż „sędziowie pozwalają wejść sobie na głowę”.

Collina był włoskim sędzią piłkarskim, który pracował również jako doradca finansowy. Cierpiał na chorobę skóry przez co stracił wszystkie włosy na głowie i uzyskał przydomek „Kojak”. Stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych sędziów na świecie i występował na największych imprezach. Ostatnim jego wielkim turniejem były Mistrzostwa Europy w 2004 roku. Prywatnie jest kibicem koszykówki.

Poniżej można zobaczyć jak Collina rządził na boisku.

https://youtu.be/6QqSC-rBraE

 

 

...

Zobacz również