Przeciwnicy polityki Władimira Putina wobec mniejszości seksualnych wydali kalendarz, który ukazuje „księży” prawosławnych w erotycznych pozach.

W grudniu premier Rosji Dmitrij Miedwiediew podpisał zarządzenie, które zakazuje wydawania prawa jazdy osobom z zaburzeniami osobowości, do których rosyjskie władze zaliczyły transwestytów i transseksualistów. Rosja znana jest z bardzo surowego prawa dla mniejszości seksualnych.

W odpowiedzi na taki stan rzeczy, od 2012 roku wydawany jest Kalendarz Prawosławny, który przedstawia nagich mężczyzn w świątyniach, w erotycznych sytuacjach. Ma on prowokować do dyskusji na temat sytuacji mniejszości seksualnych, roli homoseksualistów w zakonach religijnych i „zepsucia zorganizowanych religii”.

„Mężczyźni, którzy występują na tym nagraniu, wyglądają jak księża. Widzowie mogą założyć, że tak jest, bądź nie. Publikując to wideo nie potwierdzamy ani nie podważamy tożsamości żadnego z tych mężczyzn. Jednocześnie uważamy za je za nieistotne. Co ważne – podobnie jak w debacie o Pussy Riot – to dyskusje sprowokowane przez ten film na temat roli homoseksualnych mężczyzn w zakonach religijnych, zepsucia zorganizowanych religii, traktowania mniejszości przez społeczeństwo itd.” – dowiadujemy się z oświadczenia twórców Kalendarza noszącego tytuł S.A.L.I.G.I.A. Jest to skrót od łacińskich nazw siedmiu grzechów głównych.

saligia1

saligia2

saligia3

saligia4

saligia6

saligia7

 

...

Zobacz również