Kampania społeczna #sexed.pl zapoczątkowana przez Anję Rubik ma kształtować Polaków w sprawach seksualnych. Szeroko zakrojona akcja zebrała sobie masę zwolenników, którzy chcą wesprzeć znaną modelkę w akcji edukowania seksualnego Polaków. Nie brak jednak głosów sprzeciwu wobec niej. Jedną z krytykujących jest sama Marta Kaczyńska.

Córka tragicznie zmarłej pary prezydenckiej poświęciła krytyce akcji Anji Rubik cały felieton, w którym wyraziła swoje największe wątpliwości dotyczące akcji. Jak zwraca uwagę Kaczyńska, jeden z filmików kampanii porusza temat masturbacji. Nie podoba się jej jednak, że sprawa pokazana jest przesadnie optymistycznie. Brak bowiem zaznaczenia, że masturbacja może uzależnić i niesie ze sobą wiele złego, zwłaszcza dla psychiki człowieka.

Choć w jednym z filmików kampanii poruszany jest temat masturbacji, to jednak o ryzyku uzależnienia od wskazanej czynności ani słowa – podkreśliła Kaczyńska.

Cały ten seks

Podejście do tematu masturbacji nie wściekło jednak Kaczyńskiej jak zobrazowanie pierwszego seksualnego zbliżenia człowieka. Ten zaprezentowano w „infantylny sposób” całość sprowadzając do bułki z szynką. Kaczyńska wytknęła, że karygodne są uchybienia w materiale dotyczącym seksu. Jak zaznaczyła, „nie wspomniano o tym, że nie warto się spieszyć z inicjacją seksualną”. Co więcej, jej zdaniem autorzy kampanii całkowicie zignorowali takie czynniki jak dojrzałość emocjonalna, zasady moralne i normy kulturowe.

– Nie wspomniano o tym, że może nie warto nadmiernie się z nią śpieszyć, że warto poczekać, aż będzie się odpowiednio dojrzałym. Autorzy kampanii normy kulturowe, zasady moralne czy też dojrzałość emocjonalną do nawiązania intymnej relacji z drugim człowiekiem zupełnie zignorowali. Nie ma mowy o tym, że najbezpieczniej jest po prostu mieć jednego, stałego partnera, o małżonku nie wspominającgrzmiała Kaczyńska.

Seks z ludzką twarzą a hedonistyczne dążenie do zaspokojenia

Jej zdaniem nie można mówić o seksie bez uczuć, gdyż „seks bez uczuciowego oddania to droga donikąd”. Na tym kończy swój felieton. Odważny atak Kaczyńskiej zaskoczył wszystkich. Nikt nie spodziewał się, że w tak szczerych słowach ta zabierze głos w kontrowersyjnej sprawie.

 – Oddając się sobie nawzajem wyłącznie z hedonistycznych pobudek, poddajemy się animizacji i uwsteczniamy. Promując wśród młodych ludzi utrzymywanie kontaktów opartych wyłącznie na więzach fizycznych, utrudniamy kształtowanie zdolności do nawiązywania trwałych związków – podsumowała.

źródło: se.pl

Jak wyglądała Marta Kaczyńska w dzieciństwie? 10 interesujących faktów z jej życia


Tak upamiętnia się Smoleńsk - znane pomniki w Polsce i na świecie [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również