Tak mieszka Paweł Kukiz. Nie uwierzysz jak wygląda jego pokój!

Tak mieszka Paweł Kukiz. Nie uwierzysz jak wygląda jego pokój!

Paweł Kukiz, podobnie jak wielu posłów zasiadających w sejmowych ławach, na co dzień mieszka poza stolicą, a do Warszawy sprowadzają go głównie sprawy zawodowe. Przewodniczący ruchu Kukiz'15 zaprezentował na Facebooku zdjęcie, na którym uwiecznił swoje warszawskie lokum. Jego wygląd budzi spore zaskoczenie.

Polityk zameldowany jest w Łosiowie na Opolszczyźnie, gdzie postawił dom i na co dzień mieszka. Podczas pobytu w Warszawie Kukiz - tak jak inni parlamentarzyści - jest zakwaterowany w hotelu zwanym Domem Poselskim. Na stronie Sejmu możemy poznać szczegółowe warunki, które należy spełnić, by liczyć na miejsce w hotelu dla parlamentarzystów. - Zakwaterowanie w Domu Poselskim przysługuje posłom, którzy nie są zameldowani na pobyt stały w Warszawie i nie posiadają prawa do lokalu w tym mieście. Po rozpoczęciu kadencji Sejmu kluby i koła poselskie zgłaszają dyrektorowi Domu Poselskiego wnioski o zakwaterowanie poszczególnych posłów w ramach posiadanych parytetów. Rozdziału pokoi w Domu Poselskim dokonują kluby i koła, proporcjonalnie do liczby należących do nich posłów, którym przysługuje zakwaterowanie w tym obiekcie - czytamy w regulaminie.

Skansen dla posłów

Zdjęcie hotelowego pokoju umieszczone przez Kukiza na Facebooku udowadnia, że posłowie nie zawsze opływają w luksusy. Pomieszczenia, w którym zakwaterowani są parlamentarzyści, znacznie odbiegają bowiem od wyobrażenia o lokum najważniejszych osób w kraju. Paweł Kukiz opisał wnętrze Domu Poselskiego ironicznie, ale z pewną dozą sympatii. - To jest skansen! I ma to swój specyficzny urok - napisał przewodniczący ruchu Kukiz'15 na Facebooku. Hotelowy pokój rzeczywiście prezentuje się nad wyraz skromnie. W pomieszczeniu nie znajduje się zbyt wiele mebli oraz udogodnień, a nietypowej całości dopełnia brązowa wzorzysta wykładzina. fot. facebook.com/Paweł Kukiz fot. facebook.com/Paweł Kukiz Źródło: se.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News