Paweł Kukiz, podobnie jak wielu posłów zasiadających w sejmowych ławach, na co dzień mieszka poza stolicą, a do Warszawy sprowadzają go głównie sprawy zawodowe. Przewodniczący ruchu Kukiz’15 zaprezentował na Facebooku zdjęcie, na którym uwiecznił swoje warszawskie lokum. Jego wygląd budzi spore zaskoczenie.

Polityk zameldowany jest w Łosiowie na Opolszczyźnie, gdzie postawił dom i na co dzień mieszka. Podczas pobytu w Warszawie Kukiz – tak jak inni parlamentarzyści – jest zakwaterowany w hotelu zwanym Domem Poselskim. Na stronie Sejmu możemy poznać szczegółowe warunki, które należy spełnić, by liczyć na miejsce w hotelu dla parlamentarzystów.

Zakwaterowanie w Domu Poselskim przysługuje posłom, którzy nie są zameldowani na pobyt stały w Warszawie i nie posiadają prawa do lokalu w tym mieście. Po rozpoczęciu kadencji Sejmu kluby i koła poselskie zgłaszają dyrektorowi Domu Poselskiego wnioski o zakwaterowanie poszczególnych posłów w ramach posiadanych parytetów. Rozdziału pokoi w Domu Poselskim dokonują kluby i koła, proporcjonalnie do liczby należących do nich posłów, którym przysługuje zakwaterowanie w tym obiekcie – czytamy w regulaminie.

Skansen dla posłów

Zdjęcie hotelowego pokoju umieszczone przez Kukiza na Facebooku udowadnia, że posłowie nie zawsze opływają w luksusy. Pomieszczenia, w którym zakwaterowani są parlamentarzyści, znacznie odbiegają bowiem od wyobrażenia o lokum najważniejszych osób w kraju. Paweł Kukiz opisał wnętrze Domu Poselskiego ironicznie, ale z pewną dozą sympatii.

– To jest skansen! I ma to swój specyficzny urok – napisał przewodniczący ruchu Kukiz’15 na Facebooku.

Hotelowy pokój rzeczywiście prezentuje się nad wyraz skromnie. W pomieszczeniu nie znajduje się zbyt wiele mebli oraz udogodnień, a nietypowej całości dopełnia brązowa wzorzysta wykładzina.

fot. facebook.com/Paweł Kukiz
fot. facebook.com/Paweł Kukiz

Źródło: se.pl

Jak wielki majątek ma Korwin-Mikke? Szok! Najbogatsi polscy europosłowie [ZOBACZ!]

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

...

Zobacz również