Kiedy tysiące osób zmagają się właśnie z usuwaniem szkód nawałnic oraz próbują nieść pomoc ich ofiarom, media chętnie relacjonują wydarzenia z Rytla – wsi, która ucierpiała najbardziej. Jak się jednak okazuje, różne stacje i tak robią to według własnych przekonań, manipulując wypowiedziami mieszkańców.

Dziennikarze TVP oraz TVN tego samego dnia przeprowadzili wywiad z Łukaszem Ossowskim, sołtysem Rytla. Chociaż ich materiały oparte były na rozmowie z tą samą osobą, miały ostatecznie całkowicie inny wydźwięk, co od razu dało się zauważyć.

– Dotarcie bez specjalistycznego sprzętu, tego najcięższego, którym dysponuje armia, byłoby niemożliwe. Tam oni są i tam oni to robią, bo my naprawdę: bez szans – usłyszeć można było z ust Ossowskiego w „Wiadomościach” TVP.

Jego słowa miały więc chwalić pomoc proponowaną mieszkańcom Rytla przez państwo. Na TVN wypowiedź sołtysa nabrała jednak całkowicie innego charakteru.

– Dla nas ta pomoc, w mojej ocenie i wszystkich mieszkańców, wojska – bo zdecydowanie tu o to chodzi – przyszła za późno – mówił tego samego dnia Ossowski w TVN, co natychmiast zostało zauważone przez czujnych widzów.

Jak zaznaczają oni w licznych komentarzach, są zadziwieni postawami stacji w tym trudnym dla Polaków czasie.

...

Zobacz również