Tak Londyn zareagował na zamachy. "Nie boimy się!" (foto)

Po zamachu przeprowadzonym 22 marca w Londynie, do Brytyjczyków spływały słowa wsparcia i otuchy z całego świata. Internauci podziwiali ich zaangażowanie w pomoc rannym i bardzo dobrą organizację służb. Teraz mieszkańcy Londynu przekazują światu, szczególnie temu terrorystycznemu, stanowczą wiadomość i zapewniają, że nie zamierzają poddać się strachowi.

Relacje z londyńskiego zamachu były wstrząsające. Wszechobecna krew i zapewnienia policji, że był to zaplanowany na jak największą ilość ofiar atak, mogły wzbudzić strach nie tylko samych Brytyjczyków. Jak się teraz okazuje, wcale nie zamierzają oni zamknąć się w domu i dać uciszyć.

"Nie boimy się!" - to treść kilkudziesięciu napisów stworzonych kredą, które pojawiły się na londyńskich chodnikach. Ludzie przychodzą pisać, aby pocieszać innych, budować poczucie siły wspólnoty i zapewnić terrorystów, którzy chcieli ich skrzywdzić, że nie zamierzają się chować, czy bać. Oprócz znamiennych słów, Brytyjczycy i turyści rysują flagi zapewniające wsparcie z całego świata oraz... wzywają do bycia tolerancyjnym.

Piękny gest jednoczenia się mieszkańców Londynu zobaczył już cały świat. Internauci podziwiają ich determinację, odwagę i zwyczajną ludzką empatię. Oby tylko z tą dobrą reakcją społeczeństwa, łączyła się skuteczna praca służb, które mają ukarać winnych.

fot. kiks24.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News