W kontekście kryzysu imigracyjnego i problemów jakie napotykają europejskie władze z utrzymaniem szczelności granic, w środowiskach przeciwnych przyjmowaniu imigrantów coraz większe uznanie zyskuje „twarda polityka” jaką stosuje Izrael wobec Palestyńczyków. 

Na konserwatywnych portalach i stronach na portalach społecznościowych, gdzie najczęściej można znaleźć przeciwników przyjmowania imigrantów z Bliskiego Wschodu, coraz popularniejsze staje się nagranie pokazujące stosunek Izraela do imigrantów próbujących nielegalnie przekroczyć granicę.

Na wspomnianym nagraniu widzimy jak kilku izraelskich żołnierzy broni granicy, którą próbują sforsować Palestyńczycy. W przeciwieństwie do biernej postawy służb broniących europejskich granic, izraelscy wojskowi są stanowczy w tym co robią, co zresztą daje pożądany efekt.

Żołnierze nie dają za wygraną próbującym sforsować granicę Palestyńczykom i gdy ci tylko zbliżają się do ogrodzenia, bez oporów mierzą do nich z broni i ostrzegają, że zaczną strzelać jeśli się nie cofną. Po oddaniu kilku strzałów nad głowami chcących nielegalnie przekroczyć granicę skutek jest natychmiastowy, co można zobaczyć na poniższym nagraniu.

https://www.youtube.com/watch?v=Adu0uX9Q-Z4

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh

...

Zobacz również