Chociaż sytuacja pomiędzy Koreą Północną oraz Stanami Zjednoczonymi i ich sojusznikami pozostaje bardzo napięta od miesięcy, nigdy z regionu nie docierały do reszty świata aż tak szokujące, niepokojące informacje. Reżim Kim Dzong Una przygotowuje się bowiem oficjalnie do wystrzelenia międzykontynentalnej rakiety balistycznej. Południowokoreańskie władze wcale nie zamierzają jednak czekać na to biernie, co jeszcze bardziej komplikuje złożone relacje między krajami.

Jak twierdzą media z Seulu, Korea Południowa wykryła jasne sygnały świadczące o tym, iż Pjongjang coraz szybciej przygotowuje się do użycia międzykontynentalnej rakiety balistycznej mogącej przenosić bombę nuklearną. Jakiś czas temu doszło już nawet do prób użycia podobnej broni, która przeleciała wtedy nad terytorium Japonii.

Jak twierdzą eksperci, Kim Dzong Un szykować się ma obecnie do kolejnego, poważniejszego wystrzału. To w połączeniu z wyjątkowo napiętą sytuacją na Półwyspie Koreańskim w ostatnich dniach nie wróży nic dobrego – USA i sojusznicy zapowiedzieli bowiem „miażdżącą odpowiedź militarną” w przypadku kolejnego wystrzelenia pocisku lub próby broni nuklearnej.

Korea Południowa zapowiedziała z kolei rozpoczęcie ćwiczeń ataku na ośrodki nuklearne na północy. Śmiało można więc stwierdzić, że spór ten nie był nigdy tak zaogniony, jak obecnie.

...

Zobacz również

20 oznak, że III wojna światowa właśnie się zaczęła