Tak brutalnie Tuska jeszcze nie potraktowano. Zrobili z niego...

Tak brutalnie Tuska jeszcze nie potraktowano. Zrobili z niego... Źródło: źródło: wikimedia.org

Donald Tusk stał się prawdziwym chłopcem do bicia w ostatnich dniach. Co prawa, Prawo i Sprawiedliwość nigdy nie żałowało mu krytyki, ale to, jak obecnie partia rządząca robi z niego worek bokserski, przechodzi wszelkie pojęcie. Od mediów publicznych, przed prorządowe do posłów i ministrów PiS - wszyscy oskarżają, wyszydzają i mieszają Tuska z błotem.

Choć od opublikowania przez Donalda Tuska wpisu, który wywołał kontrowersje, minęły trzy dni, atmosfera wcale się nie uspokoiła. Były premier dalej jest odsądzany od czci i wiary. Ostatnio oberwał od Stanisława Pięty z PiS. Poseł, który wsławił się komentarzem "jeżeli uczciwie głodują, to schudną", dotyczącym protestu lekarzy rezydentów, teraz przebił to kolejnymi słowami.

Pięta wcale nie achillesowa

To, co powiedział Pięta, już zostało uznane za najbardziej kontrowersyjny z komentarzy na temat Donalda Tuska, jakie dotąd się pojawiły. Deputowany Prawa i Sprawiedliwości nie szczędził jadu byłemu premierowi. Na antenie stacji Telewizja Republika zmieszał Tuska z błotem. Jego wystąpienie nazwał kompromitacją i zarzucił mu, że zbytnio się angażuje w sprawy Polski, zamiast wykonywać swoją pracę przewodniczącego Rady Europejskiej. - To kompromitacja pana Tuska, który zamiast skupić się na polityce europejskiej, ingeruje w sprawy Polski. Być może chce zwrócić na siebie uwagę w Polsce i zrobić podwaliny pod powrót. Jeśli tak będzie, to Polacy będą mogli podjąć decyzję, czy go chcą - skomentował Pięta.

Wina Tuska

To jednak nie wszystko, co miał Pięta do powiedzenia. Poseł dopiero się rozkręcał, kiedy mówił te słowa. Dopiero po chwili uderzył z całą mocą i po raz kolejny wypomniał Tuskowi aferę Amber Gold i utratę stoczni w Szczecinie. Podkreślił, że to Tusk prowadził najbardziej prorosyjską politykę w historii Polski i zarzucił mu, że jest "żenującym pajacem". - Państwo zaczęło działać i myślę, że Polacy to widzą. To, że mogło dojść do takiego draństwa jak Amber Gold, gdzie tyle tysięcy ludzi straciło swoje oszczędności, to są wszystko osiągnięcia Tuska, to się wydarzyło w jego mieście, Gdańsku. Gdzie jest stocznia w Szczecinie? Dlaczego stocznia w Rostocku mogła działać dzięki dofinansowaniu z Niemiec? Człowiek, który prowadził najbardziej prorosyjską politykę, dziś pomawia rząd o współpracę z Kremlem? Żenujący pajac po prostu - podsumował poseł. źródło: telewizjarepublika.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News