W ostatnim czasie coraz częściej słyszy się plotki dotyczące rzekomej chęci wyburzenia Pałacu Kultury i Nauki, którą wyrażać mają politycy rządzącego Prawa i Sprawiedliwości. Internauci bardzo szybko podchwycili więc kontrowersyjny temat, interpretując go na różne sposoby. Jeden z nich, będący jednocześnie „genialnym” pomysłem na to, co zrobić z budowlą, aby nie kojarzyła się już z trudną przeszłością naszego kraju, rozbawił wielu Polaków do łez.

Słowa ministra Mateusza Morawieckiego oraz innych przedstawicieli obozu rządzącego od tygodni wskazują na ich ogromną niechęć wobec Pałacu Kultury i Nauki, dla wielu Polaków pozostającego jednak niezmiennie symbolem polskiej stolicy. Opinie dotyczące rzekomych chęci całkowitego pozbycia się budynku podzieliły więc opinię publiczną, prowokując także wiele żartów i złośliwości.

Jedną z osób, która postanowiła wyśmiać pomysł Prawa i Sprawiedliwości, okazała się europosłanka z ramienia Platformy Obywatelskiej Róża Thun. Opublikowała ona na Twitterze post, który rozbawił do łez zwolenników jej politycznej frakcji.

ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński ZAATAKOWANY! Przy wszystkich napluł mu w twarz

Nowy pomysł na Pałac Kultury

– Niech się mury pną do góry! Oto mamy rozwiązanie, które wszystkich zadowoli! – podpisała polityk udostępnioną przez siebie kontrowersyjną grafikę, na której w miejscu Pałacu Kultury i Nauki zobaczyć możemy… gigantycznego Jarosława Kaczyńskiego.

Figura prezesa Prawa i Sprawiedliwości jest na obrazku niejako dobudowana do charakterystycznego dla Warszawy budynku. Co niezwykle znamienne, osobliwy posąg ma jedynie twarz Kaczyńskiego. Reszta ciała oraz złota korona kojarzą się raczej z… figurą Jezusa ze Świebodzina.

Wielu internautów chętnie zaznaczało w komentarzach, że grafika niezwykle ich rozbawiła. Inni zaznaczali za to, iż europosłanka nie powinna publikować na portalach społecznościowych tego typu treści (bo mogą urazić katolików), przekonując jednocześnie o słuszności pomysłów Prawa i Sprawiedliwości związanych z wyburzeniem symbolu, jakim jest Pałac Kultury i Nauki.

ZOBACZ TAKŻE: Rozbiórka PKiN? Świetnie. Ale jest problem

Pałac Kultury według Róży Thun
Fot. Twitter

Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!


Co Kaczyński myślał o swoim bracie? Zaskakujące! 10 rzeczy, których wcześniej nie wiedziałeś o prezesie PiS

...

Zobacz również

Zobacz również