Jarosław Kaczyński ma powody do poważnych obaw. Okazuje się, że walka o prezydenturę Warszawy będzie cięższa, niż przewidywał. Najnowsze badanie dowodzi, że wystawiany przez jego partię kandydat wcale nie jest tak popularny, jak chciałoby PiS. Przypominamy jednak, że to sondaż, a do tych należy podchodzić z przymrużeniem oka.

Jak wynika z najnowszego sondażu, Jacek Sasin, kandydat PiS na prezydenta Warszawy, wcale nie ma takiego powodzenia wśród wyborców, jak inni politycy. Wyniki badania są bezlitosne dla posła Prawa i Sprawiedliwości.

Według sondażu Sasin w I turze wyborów może liczyć na 25% poparcia, czyli taki sam wynik, jaki zanotowałby kandydat PO, Rafał Trzaskowski. Dzięki takiemu poparciu człowiek Kaczyńskiego znalazłby się w drugiej turze. Schody zaczęłyby się dopiero potem.

Z badania wynika bowiem, że choć dostanie się do drugiej tury to nie problem, Sasin przegrałby w niej z każdym innym kandydatem. Taka prognoza wyborcza jest katastrofalna dla PiS. Politycy partii robią dobrą minę do złej gry i mówią, że „pewne wejście do II tury to dobry początek”.

Jacek Sasin mocno stracił na poparciu mieszkańców Warszawy po ogłoszeniu swojego kontrowersyjnego pomysłu. Na początku tego roku do Sejmu trafił projekt ustawy, której Sasin był pomysłodawcą. Zgodnie z nią Warszawa miałaby się stać metropolitalną jednostką samorządu i objąć 30 okolicznych gmin. Pomysł wywołał tak ogromny sprzeciw, że sam Sasin postanowił go wycofać.

Zobacz również

Sondaż został wykonany na zlecenie PiS i nigdy nie miał ujrzeć światła dziennego. Dorwali się do niego jednak dziennikarze. Okazuje się, że komuś w PiS zależało na przecieku.

Zobacz również