Opozycja żąda wyjaśnienia, o czym rozmawiali w czasie tajnego spotkania przedstawiciele dwóch ugrupowań. Chodzi o rządzącą partię Jarosława Kaczyńskiego oraz ruch Kukiz’15. To, że w ogóle do niego doszło, wyszło na jaw tylko dlatego, że przypadkiem wygadał się jeden z uczestniczących w nim posłów.

Chodzi o Marka Jakubiaka z Kukiz’15, któremu w czasie wywiadu „wymsknęło się”, że brał udział w owym spotkaniu. Nie wyjawił jednak, czego dotyczyło.

Wczoraj brałem udział w takim tajnym spotkaniu, więc nie będę na ten temat mówił – zdradził poseł.

Dopytywany przez dziennikarzy, o co właściwie chodzi, wymigiwał się od odpowiedzi. Teraz politycy opozycji żądają wyjaśnień w tej sprawie. Są przerażeni, że Kukiz ’15 i PiS zawiązują sojusz, który ma na celu radykalną zmianę konstytucji.

Takie podejrzenia są jeszcze podsycane przez kolejne wypowiedzi Jakubiaka. Poseł wyznaje, że coraz lepiej dogaduje się z Prawem i Sprawiedliwością, choć nie chce powiedzieć, czego ma dotyczyć współpraca ugrupowań.

W dobrym kierunku to wszystko idzie i bardzo się cieszę, że z poglądem Kukiz’15 się PiS zgadza w wielu kwestiach – skomentował zdawkowo sprawę Marek Jakubiak.

Trudno więc dziwić się opozycji, która jest kompletnie zdezorientowana.

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków

...

Zobacz również