Tajne spotkanie Dudy z Kaczyńskim. Już wiemy co ustalili!

Tajne spotkanie Dudy z Kaczyńskim. Już wiemy co ustalili!

Jak się okazuje, prezydent i prezes partii rządzącej odbyli tajne spotkanie. O tym nie wiedzieli nawet współpracownicy obu polityków, a tym bardziej media. Informacja o rozmowach w cztery oczy wyszła na jaw dopiero teraz. 

Do spotkania obu polityków doszło 22 października w niedzielę, czyli w dwa dni po ostatnim oficjalnym spotkaniu Dudy i Kaczyńskiego. W jego trakcie politycy mieli dogadać się w końcu na temat ustaw dotyczących system sądowniczy. Przypomnijmy, że spotkanie z 20 października nie wniosło niczego nowego w tej materii.

Prezydent dalej przeciwko władzy

Spotkanie, do którego doszło w jednym z prezydenckich ośrodków poza Warszawą, skupiało się na wypracowaniu porozumienia. Jak się jednak okazało, politycy poróżnili się jeszcze bardziej. Duda po raz kolejny nie zgodził się na wprowadzenie poprawek PiS w jego projektach ustaw dotyczących KRS i Sądu Najwyższego. Duda miał jednoznacznie stwierdzić, że "nie zgodzi się na wybór dający rządzącym znaczną przewagę". To tylko pogłębiło konflikt między politykami i doprowadziło do zamrożenia stosunków Belwederu z Nowogrodzką. Jak podaje informator z otoczenia Dudy, nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle dojdzie do kolejnego spotkania Kaczyńskiego i Dudy. źródło: wprost.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News