Chociaż do tej pory wydawać się mogło, że Prawo i Sprawiedliwość jest osamotnione we wprowadzaniu swych kolejnych reform, okazuje się to jedynie złudnym wrażeniem. Znaleźli oni bowiem chętne do bliskiej współpracy ugrupowanie, które jest w stanie realnie poprzeć partię rządzącą w istotnej dla niej inicjatywie. Na politycznym horyzoncie widzimy właśnie tajne porozumienie.

Jak twierdzi jeden z posłów ruchu Pawła Kukiza, chce on nawiązać bliską współpracę z PiS w kwestii wspólnego wyboru członków Krajowej Rady Sądownictwa. Co ciekawe, politycy ugrupowania stawiają jednak twarde warunki.

ZOBACZ TAKŻE: KONIEC! Ostateczny dowód na współpracę Macierewicza z KGB

Tajne porozumienie

Jeżeli realnie doszłoby do umowy pomiędzy Kukiz’15 oraz PiS, pierwsze stronnictwo wybrałoby 6 sędziów do KRS. Drugiemu za to przypadłoby w udziale ogłoszenie 9 nazwisk. Pomysłowi temu ma być przychylny nawet sam prezydent Andrzej Duda.

– Jeśli przedstawią kandydatów, którzy nie będą skażeni doświadczeniem w PRL-u, to możemy ich poprzeć. Chcemy jednak, by została przyjęta ustawa o sędziach pokoju – stwierdził w rozmowie z mediami jeden z posłów Kukiz’15.

Sami politycy Prawa i Sprawiedliwości bardzo różnie reagują na pomysł powołania prawników, których zadaniem byłoby odciążanie sądów w rozstrzyganiu niezbyt skomplikowanych spraw. Propozycja ruchu Pawła Kukiza bez wątpienia wyda się dla nich jednak kusząca. Co najważniejsze, wciąż nie wiadomo, jak zareagują na nią wyborcy.

ZOBACZ TAKŻE: Szydło totalnie ROZTRZĘSIONA. Dziennikarze stanęli jak wryci

Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!


Co Kaczyński myślał o swoim bracie? Zaskakujące! 10 rzeczy, których wcześniej nie wiedziałeś o prezesie PiS

...

Zobacz również

Zobacz również