Gazeta Fakt twierdzi, że uzyskała dostęp do wykonanego na zlecenie Prawa i Sprawiedliwości sondażu. Przeprowadzić go miała uznana firma zajmująca się badaniami opinii publicznej w dniach od 14 do 16 czerwca. 

Według Faktu badania miano dokonać na grupie 1000 Polaków. Pytano o to, jak wyglądałyby wyniki wyborów, gdyby .Nowoczesna i Platforma Obywatelska zdecydowały się wystartować ze wspólną listą.

 Rezultat wywołał w PiS zarówno zdziwienie, jak i niepokój. Otóż w tym badaniu obśmiewana i cherlawa opozycja… wygrywa wybory! – przeczytać można w Fakcie.

Dziennikarze dodają, że szans na zwycięstwo PiSowi nie daje nawet koalicja z ruchem Kukiz’15. Jest to pierwsze takie badanie od dawna, gdyż nawet w koalicji PiS nie ma większości niezbędnej do utworzenia rządu.

Powodem takiej sytuacji jest przewidywane przekroczenie progu wyborczego przez PSL i, co może wywołać zdziwienie, Sojusz Lewicy Demokratycznej. Posłów nastawionych nieprzychylnie wobec partii Jarosława Kaczyńskiego byłoby 244, natomiast klub PiS liczyłby posłów 172.

źródło: msn.com

...

Zobacz również