Makabra setki metrów pod ziemią. Nie żyje mężczyzna, trwa walka z czasem

Makabra setki metrów pod ziemią. Nie żyje mężczyzna, trwa walka z czasem Źródło:

Oczy ludzi z całego świata zwrócone są od kilku dni na jeden kraj. Jest to Tajlandia - miejsce, w którym od 23 czerwca dramat przeżywają mali piłkarze wraz z trenerem. Uwięzieni w jaskini Tham Luang Nang Non, wychudzeni i przerażeni, walczą o życie w tragicznych warunkach. Ratownik, który próbował się do nich dostać, utonął.

Nikt nie wie, jak długo potrwa akcja ratunkowa. Już teraz młodzi chłopcy wraz ze swoim trenerem uwięzieni są w jaskini od dwóch tygodni. Ratownicy mają z nimi kontakt, ale sytuacja wygląda tragicznie. Chłopcy są wychudzeni, mimo otrzymywanych racji żywnościowych coraz bardziej słabną. W jaskini jest mokro i wilgotno, co też nie wpływa dobrze na ich stan. Poziom wody w jaskini jest coraz wyższy, a w najbliższych dniach nad Tajlandię nadejdzie monsun przynosząc ulewne deszcze. Uwięzionym może zabraknąć tlenu. Ratownicy nie mogą czekać - muszą wyprowadzić chłopców najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tajlandia: Nie żyje jeden z ratowników

Były komandos Samarn Poonan przyleciał do Tajlandii specjalnie po to, by nieść ratunek uwięzionym chłopcom. Z tego powodu jego śmierć wydaje się jeszcze bardziej tragiczna. Mężczyzna zmarł próbując dostarczyć ludziom w jaskini zbiorniki z tlenem. Podczas nurkowania to właśnie jemu zabrakło powietrza. Z chłopcami w jaskini kontakt ma również rodzina. Wprowadzone zostały kamery, przez które rodzice mogą obserwować swoje dzieci. Ich cierpienie przeraża. Zastanawiająca była rola trenera młodych piłkarzy. Czy wprowadził ich do jaskini na śmierć, nie zwracając uwagi na grożące niebezpieczeństwo? A może wbiegł tam za nimi, próbując ich uratować? Nikt na razie nie zna odpowiedzi. Rodzice są jednak przekonani, że 25-letni trener nie zrobił niczego, co mogłoby zaszkodzić ich dzieciom. Teraz sam przyjmuje najmniejsze porcje racji żywnościowych, aby wspomóc cierpiące dzieci. Cała Tajlandia modli się o bezpieczny powrót wszystkich uwięzionych. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Milionerzy: padło pytanie za milion złotych. Znasz odpowiedź?
  2. Coraz gorzej ze zdrowiem Rodowicz. "Myślałam, że mam zawał"
  3. Katastrofa lotnicza w Polsce! Nocny dramat wstrząsnął społeczeństwem
  4. Czy to możliwe?! Najdziwniejsze hybrydy zwierząt, jakie zobaczycie
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News