Prawdziwy kataklizm zbliżył się właśnie w ogromnym tempie do wybrzeży państwa, w którym dziś przeprowadzone miały zostać przedterminowe wybory parlamentarne. Co najbardziej znamienne, czynnik ten bez wątpienia będzie miał całkowicie wyniszczający wpływ na frekwencję. Prognozy pogody pozostają bezlitosne, dlatego też trwa wciąż gigantyczna ewakuacja ludności.

Japonię czeka dziś prawdziwy pogodowy koszmar. Odwołano już setki lotów, ograniczono transport samochodowy i kolejowy. Tajfun Lan zmusił także ok. 20 tys. obywateli do ewakuacji ze swoich domów w bezpieczniejsze regiony kraju.

Do tej pory w mediach nie pojawiają się informację o jakichkolwiek ofiarach. Nie wiadomo jednak, jak skończy się uderzenie żywiołu w ogromne miasta, takie jak Tokio. Meteorolodzy zakładają, że dziś spadnie tam nawet 80 litrów deszczu na metr kwadratowy.

Aby istotne wybory mogły przebiec względnie sprawnie, mieszkańcy niektórych regionów Japonii już wczoraj oddali swoje głosy. Nie wiadomo jednak, co w związku z tym znaczącym wydarzeniem politycznym wydarzy się dzisiaj. Władze starają się być jednak dobrej myśli, dbając przede wszystkim o bezpieczeństwo Japończyków.

...

Zobacz również

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością