Tajemniczy wpis w sieci. Terroryści już we wtorek zapowiedzieli zamach w Londynie (FOTO)

Tajemniczy wpis w sieci. Terroryści już we wtorek zapowiedzieli zamach w Londynie (FOTO) Źródło: źródło: abcnews.com, dailystar.co.uk

Jak donoszą internauci zgromadzeni na popularnym serwisie 4chan, echa zamachu w Londynie pojawiły się w sieci już na dzień przed atakiem terrorystycznym. Na jednym z forum na portalu nieznany użytkownik zamieścił zdjęcie z podpisem w alfabecie Morse'a. Komentatorzy szybko zorientowali się, że chodzi o Big Bena.

Wpis pojawił się na 4chanie na około 24 godziny przed zamachem, jaki miał miejsce w środę w Londynie. Nieznany użytkownik serwisu zamieścił w nim zdjęcie dwóch pistoletów, a całość opatrzył komentarzem zapisanym w alfabecie Morse'a. Jeden z komentatorów zdołał odczytać wiadomość, która po rozszyfrowaniu brzmiała "goto http://pastebin.com/zluxdmza". Link ten prowadził prosto do mapy z zaznaczonym Big Benem.

Internauci mogli wtedy tylko domyślać się, o co właściwie chodzi. Wpis z pistoletami i szyfrem był bowiem jedyną aktywnością nieznanego użytkownika. Ten nie udzielał się już potem na forum. Użytkownicy 4chana zlokalizowali jednak autora wpisu - jak podają, ten miał pisać z Danii. Przypuszczają jednak, że jeśli mowa o terroryście, z pewnością użył systemu VPN do ukrycia prawdziwego IP, a tym samym swojej prawdziwej lokalizacji.

Właściciel serwisu 4chan przypuszcza, że za pomocą tej zaszyfrowanej wiadomości, napastnik otrzymać miał wskazówki, co do miejsca ataku. Co więcej, szef 4chana już zapowiedział, że jest gotowy podjąć współpracę z brytyjskimi służbami, w celu rozwiązania sprawy.

źródło: dailystar.co.uk źródło: dailystar.co.uk pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News