Kim Dzong Un jest przywódcą Korei Północnej oficjalnie uwielbianym przez społeczeństwo kraju. Korea Północna jest jednak coraz większym problemem dla państw zachodnich. CIA przyznała się do swoich planów związanych z reżimem.

Tak przynajmniej można zrozumieć z ostatnich wypowiedzi szefa amerykańskich służb wywiadowczych. Dyrektor CIA Mike Pompeo na forum Fundacji Obrony Demokracji zapowiedział, co może się stać i jaka będzie reakcja agencji.

– Jeśli Kim Dzong Un zniknie, to biorąc pod uwagę historię CIA, nie będę po prostu o tym mówił – stwierdził Pompeo. – Ktoś może pomyśleć, że to przypadek. „Wiecie, był wypadek”. To nie jest owocne – dodał.

Chociaż szef amerykańskiego wywiadu nie powiedział wprost, jakie są konkretne plany, wygląda na to, że agencja planuje „zniknąć” dyktatora. Co to może oznaczać? Nie byłby to pierwszy raz, kiedy CIA angażowałoby się w obalenie reżimów. Zdarzało się to już w Iranie, Kongo czy Chile.

Także media Korei Południowej dają do zrozumienia, że amerykańskie służby coś w sprawie reżimu w Pjongjangu planują. Według lokalnych dziennikarzy CIA miało już przygotowywać zamach na Kim Dzong Una.

Pompeo nie potwierdził, ani też nie zaprzeczył wszystkich tych pogłosek. Zaznaczył jednak, że potencjał nuklearny Koreańskiej Republiko Ludowo-Demokratycznej nieustannie się zwiększa. Dodał też, że najpewniej kwestią kilku miesięcy jest udoskonalenie technologii atomowej w Korei. Przypomniał także wielokrotne deklaracje Donalda Trumpa, który nie raz już stwierdzał, że Stany Zjednoczone gotowe są do interwencji militarnej w KRLD.

Źródło: rmf24.pl

Niewiarygodne bogactwo, w jakim żyje Kim Dzong Un [ZDJĘCIA]


Tego świat nie widział! Unikalne zdjęcia Korei Północnej

...

Zobacz również

Zobacz również