Nie żyje Eliza Gawryluk, 29-letnia zdobywczyni brązowego medalu lekkoatletycznych mistrzostw Polski w biegu na 1000 metrów. Kobieta od jakiegoś czasu mieszkała i pracowała w Chinach, gdzie znaleziono ją martwą w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu.

Gawryluk zarabiała poza granicami Polski jako lektor języka angielskiego. Karierę sportową musiała zakończyć jakiś czas temu z powodu poważnej kontuzji. Odnalazła się jednak dobrze w kryzysowej sytuacji i rozpoczęła całkowicie nowe życie, które zakończyło się w bardzo tajemniczych okolicznościach.

– Eliza odeszła nagle, nie wiemy jeszcze, co było przyczyną śmierci. To wykaże sekcja zwłok, która zostanie przeprowadzona w Chinach – poinformowali zrozpaczeni i zaskoczeni bliscy kobiety.

– Rozmawiałam z nią w niedzielę rano polskiego czasu. W poniedziałek szła do pracy, ale się w niej nie stawiła. Znaleziono ją w jej apartamencie. Współlokator, który z nią mieszkał, zniknął (…) Chińska policja przetrzymuje ciało, a śledztwo jest w toku. Porozumiewamy się poprzez ambasadę, a także firmę transportową – opowiedziała dziennikarzom „Faktu” siostra byłej medalistki.

Obecnie prowadzi ona zbiórkę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na sprowadzenie zwłok Gawryluk do Polski. Najpierw musi się jednak zakończyć tajemnicze śledztwo, które może potrwać jeszcze długi czas.

...

Zobacz również

Zobacz również