Informacje dotyczące śmierci dobrze znanych opinii publicznej osób zawsze wywołują ogromne emocje. Szczególnie wtedy, kiedy odchodzą one w bardzo młodym wieku. Jak poinformowały opolskie media, zmarł pochodzący z tego miasta popularny polityk, jednak wokół jego śmierci pojawia się z czasem coraz więcej pytań.

Nie żyje Adam Pieszczuk, były polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Partii Zieloni. Mężczyzna miał 38 lat. Przez lata walczył on o równość praw osób niepełnosprawnych oraz homoseksualnych, a także legalizację miękkich narkotyków.

– Z ogromnym smutkiem informujemy, że minionej nocy odszedł nagle Adam Pieszczuk, członek Rady Krajowej Partii Zieloni i przewodniczący koła Zielonych w Opolu. Miał 38 lat. Nasz przyjaciel Adam całym sercem był aktywistą miejskim i orędownikiem praw osób niepełnosprawnych. Nieustannie starał się, żeby jego Opole było miastem, które daje równe szanse każdemu mieszkańcowi i mieszkance i które nikogo nie wyklucza. Rodzinie i bliskim przekazujemy wyrazy najszczerszego współczucia. Będziemy pamiętać – napisali na swojej stronie internetowej członkowie Partii Zielonych.

Tajemnicza śmierć polityka wywołuje jednak ogrom kontrowersji. Według opolskich mediów zmarł on wskutek nieudanej operacji, której musiał się poddać. Nie wiadomo jednak, co dokładnie się wydarzyło i jak doszło do powikłań.

Pieszczuk ostatni raz był widziany w jednym z miejscowych klubów. Jego znajomi poszukują więc świadków, którzy mogliby opowiedzieć o piątkowym wieczorze polityka. Podejrzewają bowiem, że jego śmierć mogła nie być nieszczęśliwym wypadkiem lub zbiegiem okoliczności.

11 teorii spiskowych, które naprawdę dają do myślenia

Zobacz również