Tajemnicza śmierć mężczyzny, który podłożył bekon w meczecie

Tajemnicza śmierć mężczyzny, który podłożył bekon w meczecie Źródło: fot. pixabay

Mężczyzna, który został skazany za podłożenie bekonu w jednym z brytyjskich meczetów, zmarł 27 grudnia w tajemniczych okolicznościach. Policja bada sprawę.

Brytyjczyk, Kevin Crehan został skazany na rok bezwzględnego pozbawienia wolności za to, że na klamkach jednego z meczetów w Bristolu powiesił plasterki bekonu. Oprócz niego skazanych w tej samej sprawie zostało dwóch innych mężczyzn (kara 9 i 6 miesięcy więzienia) i jedna kobieta (4 miesiące więzienia), którzy towarzyszyli Crehanowi trzymając w rękach transparenty z antyislamskimi hasłami. Całej czwórce, brytyjskie media przypisały przynależność do rasistowskiego gangu.

27 grudnia Kevin Crehan został odnaleziony martwy w swojej celi. Jego śmierć owiana jest tajemnicą - brytyjska policja prowadzi w tej sprawie śledztwo i nie podaje żadnych informacji.

W mediach i na portalach społecznościowych pojawiła się jednak nieoficjalna teoria, że za śmierć Brytyjczyka mogą być odpowiedzialni muzułmanie odsiadujący swoje wyroki w tym samym więzieniu. Jak przekonują zwolennicy tej teorii - zabili Crehana w ramach zemsty za obrazę ich uczuć religijnych.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News