W wieku 61 lat odeszła Agnieszka Kotulanka. Śmierć aktorki wstrząsnęła całą Polską. Jej pogrzeb był uroczystością bardzo wzruszającą i skłaniającą do przemyśleń. Pojawiły się też podczas niej elementy, które wzbudziły ludzką ciekawość np. tablica nagrobkowa Kotulanki.

Wciąż nieznane są przyczyny i okoliczności jej śmierci. Wiele osób, w tym Tomasz Stockinger jej serialowy mąż z „Klanu”, spekuluje, że śmierć aktorki była wynikiem trwającej od lat choroby alkoholowej.

ZOBACZ TAKŻE: Kotulanka nagle zmarła. Przyczyny jej śmierci są wstrząsające

Choroba alkoholowa

Kotulanka właśnie z powodu choroby alkoholowej zniknęła ze szklanego ekranu. To przez nią przestała się pojawiać we wspomnianym serialu „Klan”, który emitowany jest od lat na antenie TVP1 i który przyniósł jej największą popularność.

Pogrzeb Kotulanki odbył się 27 lutego w kościele św. Józefa Oblubieńca w Legionowie, mieście, w którym mieszkała za życia. Urna z jej prochami została zaś złożona w rodzinnym grobie.

ZOBACZ TAKŻE: Tak wyglądał pogrzeb Kotulanki! Wzruszające pożegnanie

Tablica nagrobkowa Kotulanki

Podczas pogrzebu ciekawość fanów wzbudziła tablica nagrobkowa Kotulanki. Zamiast „Agnieszka Kotulanka” napisane było na niej „Agnieszka Sas-Uhrynowska”. Tłumaczymy skąd ta zmiana nazwiska na zupełnie nieznane.

Prywatnie Kotulanka przez 12 lat była żoną aktora Jacka Sas-Uhrynowskiego, którego widzowie znają m.in. z filmu „C.K. Dezerterzy”. To on jest ojcem dwójki dzieci aktorki – Katarzyny i Michała. Para rozwiodła się w połowie lat 90.

Pozstaniu Agnieszka Kotulanka pozostała przy nazwisku byłego męża. W mediach jednak wciąż nazywana była „Kotulanką”. To częsty zabieg u artystek, które dały się poznać publiczności przed zmianą nazwiska panieńskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Kotulanka i słynny polski aktor byli parą. Po rozstaniu wpadła w alkoholizm

Istotna informacja

Właśnie dlatego w nekrologu umieszczonym w „Gazecie Wyborczej” dzieci aktorki, informując o śmierci mamy, użyły połączenia nazwisk Sas-Uhrynowska i Kotulanka. Na razie nie wiadomo jakie nazwisko zostanie wyryte na płycie nagrobnej.

Jednak, jeśli zdecydują się na zamieszczenie tam nazwiska Sas-Uhrynowska to będzie to bardzo ważna informacja dla tych wszystkich, którzy chcieliby odwiedzić grób aktorki.

Czy Igrzyska w Pjongczang to porażka polskich sportowców?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

12 cytatów Jana Pawła II, które zmienią twoje spojrzenie na życie


Gwiazdy "Klanu", które już nas opuściły [ZDJĘCIA]

Źródło: fakt.pl