Tadeusz Sznuk: wiek. Ma swoje lata, ale trzyma się kapitalnie

Tadeusz Sznuk: wiek. Ma swoje lata, ale trzyma się kapitalnie Źródło: YouTube/ Jerzy Przyjaciel Młodzieży

Tadeusz Sznuk: wiek prowadzącego teleturniej "Jeden z dziesięciu" zastanawia niejednego telewidza. Kultowy dziennikarz i prezenter przepytuje uczestników programu już od ponad dwóch dekad, ale w pracę w mediach występuje jeszcze dawniej.

Tadeusz Sznuk: wiek kultowego prowadzącego to kwestia, nad którą zastanawiają się widzowie "Jeden z dziesięciu". Sznuk jest jedną z najbardziej popularnych osobowości telewizyjnych, cieszy się niesłabnącym szacunkiem telewidzów. Uważany jest za wzór klasy i, mimo swych dziennikarskich osiągnięć, nie ma w sobie nic z gwiazdorstwa.

Tadeusz Sznuk: wiek dziennikarza zastanawia widzów. Urodziny w lipcu

Tadeusz Sznuk związany jest z mediami od lat. Już jako nastolatek współpracował z Radiostacją Harcerską. To doświadczenie na pewno pomogło mu przy pierwszej pracy w Polskim Radiu, do którego trafił w 1969 roku. Wtedy słuchacze radiowej Trójki po raz pierwszy usłyszeli jego charakterystyczny głos.

Jednak kultowy dziennikarz nie ma wykształcenia medialnego. Studiował na Politechnice Warszawskiej, na wydziale Elektroniki. Skończył naukę tytułem zawodowym magistra inżyniera elektronika. I choć przez jakiś czas próbował pracować w wyuczonym zawodzie, to jednak ostatecznie przyciągnęły go media. Z Polskim Radiem związany był aż do 2007, gdy musiał odejść po tym, jak szefem stacji został Krzysztof Czabański. Argumentem Czabańskiego miał być fakt, że Sznuk pracował w radiu w czasach PRL. Słuchaczom to nie przeszkadzało, wciąż ma status prezentera kultowego. Nieprzypadkowo został wybrany w 2002 roku jednym z Mistrzów Mowy Polskiej. Jego sposób wysławiania jest przez wielu stawiany za wzór klasowej polszczyzny.

W 1994 Sznuk po raz pierwszy poprowadził słynny teleturniej "Jeden z dziesięciu", który przyniósł mu gigantyczną popularność. Dziennikarz od razu zaczął cieszyć się ogromnym szacunkiem widzów i uczestników. Prowadzący-dżentelmen, zawsze uprzejmy, ale nie tracący poczucia humoru - taki był Sznuk od początku i taki jest wciąż. Doskonale się prezentujący, wyprostowany, w nienagannych garniturach stał się ikoną klasy.

Wielu widzów zastanawia się, ile Tadeusz Sznuk ma lat. Na ekranie wygląda doskonale, jest w formie, nieraz zabłyśnie żartem czy inteligentną ripostą. Niektórych może zdziwić informacja, że kultowy dziennikarz urodził się w 1943 roku. Wkrótce skończy 76 lat. Urodziny obchodzi 16 lipca.

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu