Tadeusz Sznuk - młody. Pokazał zdjęcie sprzed 40 lat! Ależ przemiana

Tadeusz Sznuk - młody. Pokazał zdjęcie sprzed 40 lat! Ależ przemiana Źródło: youtube.com/ TVP VOD

Tadeusz Sznuk - młody. Jak wyglądał w młodości prowadzący jednego z najbardziej kultowych teleturniejów w Polsce? Jego kariera jest bardzo bogata, nie zaczyna się, ani nie kończy na prowadzeniu jednego programu. Jak przebiegała jego droga do sławy?

Tadeusz Sznuk - młody chłopak wcale nie wiązał swojej przyszłości z telewizją. Dziennikarz urodził się 16 lipca 1943 roku. Ukończył studia na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej, a z wykształcenia jest magistrem inżynierem elektronikiem, jednak studia były tylko wyjściem awaryjnym, gdyby coś poszło nie tak. Już w liceum pracował w Rozgłośni Harcerskiej jako reporter oraz lektor, następnie dostał pracę komentatora w Polskim Radiu, na początku prowadził Program 3, a potem Program 1.

To tam, dzięki audycji Lato z Radiem, zyskał popularność, a pierwszy raz ten program na antenie pojawił się 1971 roku. Na fali tej popularności zgłosiła się do niego telewizja, dostał propozycję bycia jednym z prezenterów Studia 2 w TVP, współpracował wtedy z Bożeną Walter, Edwardem Mikołajczykiem i Tomaszem Hopferem.

Prowadził również wiele festiwali i konkursów muzycznych. Swój charakterystyczny głos wykorzystywał również jako lektor filmów dokumentalnych, sam nawet zagrał w kilku produkcjach filmowych, gościnnie pojawił się w "Niebieskie jak Morze Czarne" oraz "Sprawa inżyniera Pojdy". Dopiero w 1994 roku zaczął prowadzić teleturniej "Jeden z dziesięciu", który przyniósł mu uznanie i podziw wielu widzów, którzy włączają TVP, by śledzić jego spokój i opanowanie.

Tadeusz Sznuk - młody. Zdjęcie

 - Zaczynałem w Rozgłośni Harcerskiej jako chłopak od puszczania taśmy i ustawiania drucików. Tam nie było wielkiego podziału na role, każdy robił to, co akurat mógł. Więc zacząłem czytać także teksty, potem nagrywać jakieś reportażyki. Później przeniosłem się do Polskiego Radia, z radia złapałem fuchę w telewizji, i tak to jakoś poszło - mówiła w wywiadzie z gazetę.pl.

Oto zdjęcie Tadeusza Sznuka w czasach jego młodości, kiedy pracował już w rozgłośni radiowej i prowadził swoje audycje.

  1. Janusz Gajos - żony. Aktor był podrywaczem, miał kilka żon
  2. Ewa Błachnio - mąż, partner, rodzina, informacje
  3. Agnieszka Wielgosz: instagram, wzrost, wiek, mąż, w Playboyu
  4. Maria Góralczyk: Instagram, dzieci, aktorka. Co o niej wiemy?
  5. Magdalena Rembacz: w ciąży, wiek, z mężem, mąż, dzieci, rodzina
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News