Radio Tadeusza Rydzyka dziękuje narodowcom za "obronę" przed LGBT. Obrzydliwe hasła

Radio Tadeusza Rydzyka dziękuje narodowcom za "obronę" przed LGBT. Obrzydliwe hasła Źródło: Flickr/Archidiecezja Krakowska Biuro Prasowe Follow

Tadeusz Rydzyk przy pomocy swoich mediów podziękował środowiskom narodowym za obronę Częstochowy przed środowiskami LGBT. Narodowcy prezentowali na swoim marszu naprawę obrzydliwe hasła.

Tadeusz Rydzyk jest w Polsce postacią niezwykle kontrowersyjną. Krytykowany jest nawet przez wiele osób związanych z kościołem katolickim. Ostatnio media zakonnika redemptorysty skomentowały nielegalną kontrmanifestację narodowców, zorganizowaną przeciwko II marszowi równości w Częstochowie. Radio Maryja udzieliło poparcia grupie, która głosiła wyjątkowo kontrowersyjne hasła.

Tadeusz Rydzyk nie przepada za środowiskami LGBT

Na Twitterze radia Tadeusza Rydzyka, pojawił się wpis ze zdjęciami z zabezpieczenia i nielegalnej kontrmanifestacji przeciw marszowi "Częstochowa tęczy nie chowa", który był drugim tego typu wydarzeniem w Częstochowie. Zdjęcia zostały opatrzone bardzo wymownym opisem.

- Policja broni Jasnej Góry [...] Dziękujemy wszystkim ruchom narodowym, patriotycznym i religijnym za skuteczną obronę Jasnej Góry - napisano na oficjalnym profilu Radia Maryja.

Przed kim służby i narodowcy mieliby bronić Jasnej Góry? Kościół zarzuca środowiskom LGBT próbę sprowokowania kościoła.

- Marsz Równości w tym samym dniu, kiedy zaplanowana jest przybywająca od lat tradycyjna pielgrzymka dzieci na Jasną Górę, nie jest przypadkiem. To celowa prowokacja wymierzona w dzieci, w całą katolicką Polskę - mówił arcybiskup Wacław Depo.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na Facebooku zapraszano do nielegalnej manifestacji. Obrzydliwe hasła narodowców

Na portalu Facebook, kilka dni przed marszem środowisk LGBT założono wydarzenie "Męska obrona Jasnej Góry przeciw paradzie LGBT". Miała być to kontrdemonstracja - problem w tym, że nie została ona wcześniej zarejestrowana.

- Zapraszamy wszystkich gorliwych i odważnych mężczyzn, by stanęli razem ramię w ramię, u stóp swojej Królowej i modlili się o łaskę nawrócenia dla organizatorów marszu, jak również jego uczestników - pisano na stronie wydarzenia.

Ponadto, w trakcie parady, w sanktuarium odbywała się msza Kół Różańcowych Radia Maryja. Najwidoczniej duchownym i zgromadzonym nie przeszkadzały obraźliwe hasła narodowców, skierowane do środowisk LGBT. Na transparentach można było przeczytać takie komunikaty jak: "Wypie***lać z Jasnej Góry" "Zakaz pe*ałowania" czy "Pedofile, les*y, geje, cała Polska się z was śmieje".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Spotkała kultowego polskiego piosenkarza w kawiarni. Dziś jest bezdomny i nie ma nóg
  2. Producenci Kuchennych Rewolucji próbowali to ukryć! Wszystko się wydało
  3. Korzystasz z tego eko-produktu? Został wycofany, grozi nowotworem
  4. Został bankrutem, chciał się zabić. Gwiazdor Polsatu na dnie

Źródło: Radiozet

Następny artykuł