Krytykowali Rydzyka. Teraz władza zniszczy im życie

Krytykowali Rydzyka. Teraz władza zniszczy im życie

Tadeusz Rydzyk zmierzył się z krytyką, teraz odpowiada atakiem! Wszystko przez pomysł budowy muzeum "Pamięci i Tożsamości" i dofinansowanie go z pieniędzy podatników. Niezadowoleni byli zarówno wyborcy, jak i posłowie opozycji. Niedługo wszystkich komentujących tę sprawę dopadnie prokuratura.

Muzeum "Pamięci i Tożsamości" im. Jana Pawła II to nowy projekt toruńskiego redemptorysty. Muzeum ma opowiedzieć historię polskiego chrześcijaństwa, z naciskiem na życie i działalność Jana Pawła II. Jednak to nie tematyka wywołała oburzenie w całej Polsce. Powodem krytyki jest finansowanie budowy muzeum z kieszeni podatników. Resort kultury ma przekazać aż 70 mln złotych dotacji w trzech ratach, w tym ostatnia w roku 2020. Nie wszyscy Polacy są zadowoleni. Nie sądzili jednak, że za wyrażenie negatywnej opinii czekają ich konsekwencje.

Tadeusz Rydzyk zgłoszony do Centralnego Biura Antykorupcyjnego

Opozycja stwierdziła, że działania rządu na rzecz Tadeusza Rydzyka związane są z korupcją. Dotacja 70 mln złotych na muzeum ma być spłaceniem długu za pomoc w wygraniu wyborów. Parlamentarzyści Cezary Tomczyk i Marcin Kierwiński nazwali Rydzyka także "prywatnym biznesmenem".
Takiej sytuacji nie mógł zostawić znany działacz PiS, Andrzej Jaworski. Nie tylko złożył donos na posłów PO za zniesławienie, ale również na wiele innych osób z różnych powodów. Łącznie powstało aż 1700 donosów! Pozwano ludzi za internetowe groźby, krytyczne komentarze i protest feministek przed siedzibą Radio Maryja. I na tej liczbie się nie skończy - Jaworski planuje obserwować sprawę i uciszać krytyków Rydzyka oraz Prawa i Sprawiedliwości. - Nasza reakcja, czyli zgłoszenie do prokuratury w sprawie użytych słów, musiała się odbyć z kilku przyczyn. Przede wszystkim te wypowiedzi są kłamstwem. To nie jest żadna polityczna korupcja czy spłacanie długów, a jest to tylko i wyłącznie chęć zaszkodzenia przez PO kolejnym akcjom, które mają wprowadzać w Polsce normalność, mają uczyć patriotyzmu oraz tolerancji. Ich wystąpienie do CBA, to jest nic innego jak zniesławienie, co jest w Polsce traktowane jako przestępstwo - opowiada Andrzej Jaworski o posłach PO. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ujawniono największe kłamstwo Kaczyńskiego! Wstrząśnięci wyborcy PiS zaniemówili
  2. Ból w starciu z marzeniami. Przykre informacje o córce Kaczyńskiej
  3. Niesamowite! Szokujące odkrycie w grobie Jezusa, naukowcom opadły szczęki
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News