Tadeusz Rydzyk jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych polskich duchownych. Najlepszym tego dowodem są setki komentarzy, które można znaleźć w Internecie.

Tadeusz Rydzyk jako szef Radia Maryja i Telewizji Trwam wywołuje w społeczeństwie bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony duchowny ma za sobą masę wiernych, którzy każde jego słowo traktują niczym objawienie. Nie da się ukryć, że Rydzyk przy pomocy swoich mediów trafia do naprawdę gigantycznej rzeszy odbiorców, a zdecydowana większość z nich liczy się z każdym jego słowem.

Jednak ilość jego przeciwników jest równie duża, jeżeli nie nawet większa. Najlepiej widać to po komentarzach, które możemy zobaczyć w internecie.

Tadeusz Rydzyk linczowany przez internautów

Ojciec Rydzyk już niejednokrotnie był płomieniem, który rozpalił niejedną aferę, która wstrząsnęła całą Polską. Wystarczy, chociaż wspomnieć o samochodach, które rzekomo otrzymywał od bezdomnego milionera. Jednak zdecydowanie największe kontrowersje wzbudza jego majątek oraz wsparcie finansowe ze strony polskiego rządu.

Nie od dziś wiadomo, że PiS w dużej mierze popiera działalność Rydzyka i na odwrót. Oczywiście w ostatnim czasie ta równowaga partnerska została bardzo mocno zachwiana, ale wśród członków tej partii duchowny ma nadal wielu swoich popleczników. To sprawia, że pieniądze, które otrzymuje Rydzyk od różnych resortów państwowych wywołują falę hejtu ze strony internautów skierowaną w jego stronę.

Komentarzy i artykułów uderzających w Rydzyka bez problemu można znaleźć całymi setkami na najróżniejszych portalach. Daje to dosyć jasny i przejrzysty pogląd na to, jak Polacy postrzegają jego osobę. W większości przypadków widzą go jako zachłannego biznesmena, który z wiary zrobił biznes, dzięki któremu wyłudza pieniądze od wiernych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ile o. Rydzyk dostaje od państwa? Te kwoty WPRAWIAJĄ W OSŁUPIENIE

Rydzyk znienawidzony w sieci

Przykładem takiej działalności ma być, chociażby fakt, że na mszę i późniejszy wykład, którą odprawiał w Kanadzie, sprzedawane były wejściówki o wartości około 80 złotych. Jednak to nie wszystkie zarzuty skierowane pod jego adresem.

– „Kler” taki niby szokujący i kontrowersyjny a jeszcze mu daleko do tego co klechy wyprawiają w rzeczywistości – pisze jeden z internautów.

– Szmaciarz, rzygać mi się chce, jak na niego patrzę – czytamy

– Jak można tolerować takiego księdza złodzieja pijawkę!!! Ktoś powinien coś zrobić – dodaje kolejny internauta.

Nie da się ukryć, że tak złe postrzeganie jednego z najpopularniejszych duchownych w polskim Kościele powoduje, że wiele osób odwraca się od wiary. Czyżby faktycznie ojciec Rydzyk osiągnął zupełnie inny cel, niż początkowo sobie założył?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd PiS dostał bolesną nauczkę. „Przegrali tam, gdzie najbardziej atakowali przeciwników”
  2. Polski ksiądz pozwał biskupa! Władze Kościoła nie chciały mu pomóc, skandal
  3. Andrzej Duda wczuł się w rolę zabitego, polskiego żołnierza. Żenada?
  4. Znaki zodiaku, które uznane są za NAJBRZYDSZE. Nie chcesz być na liście
  5. Najrzadsze rasy psów: nie szczeka i wspina się po drzewach. Telomian

Tadeusz Rydzyk przeszedł samego siebie! Te słowa go pogrążą

Redaktor portalu Pikio.pl. Absolwent ratownictwa medycznego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Człowiek ciekawy świata, komentujący to, co go otacza.