Radio Maryja w ciężkiej żałobie. Nie żyje ceniony przez słuchaczy Tadeusz Kunda

Radio Maryja w ciężkiej żałobie. Nie żyje ceniony przez słuchaczy Tadeusz Kunda

Tadeusz Rydzyk i cała rodzina Radia Maryja pogrążyła się w żałobie. Przed chwilą Polskę obiegła wiadomość o śmierci cenionego człowieka, który wiele razy gościł w mediach toruńskiego duchownego. Tadeusz Kunda zmarł w wieku 91 lat.

Tadeusz Rydzyk na pewno z ciężkim sercem przyjął wiadomość o odejściu swojego imiennika. Kunda często był zapraszany do rozgłośni radiowej redemptorysty, gdzie wypowiadał się jako ekspert od obrony wiary przed sektami.

Tadeusz Rydzyk w żałobie. Nie żyje jego bliski współpracownik

Tadeusz Kunda zmarł wczoraj, ale smutna nowina została przekazana opinii publicznej dopiero dzisiaj. - Dnia 7 listopada 2018 r. w wieku 91 lat zmarł śp. Tadeusz Kunda, współzałożyciel Stowarzyszenia EFFATHA, współautor książki pt.: „Pismo Święte przeczy nauce Świadków Jehowy".  Uroczystości pogrzebowe odbędą się w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Słupsku przy ul. Armii Krajowej 22, 13 listopada 2018 r. o godz. 11.00. Uroczystą Mszę św. poprzedzi wspólna modlitwa różańcowa o godz. 10.30 - można przeczytać w oświadczeniu na stronie internetowej Radia Maryja. Śmierć Tadeusza Kundy ma szczególny wymiar dla jego wnuka, który zwrócił się z prośbą o obecność w pogrzebie oraz modlitwę. - W imieniu najbliższej rodziny do modlitwy za śp. Tadeusza Kunda i do udziału w uroczystościach pogrzebowych zachęca ksiądz Marcin Kunda, wnuk śp. Tadeusza - podaje rozgłośnia.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Tadeusz Kunda wsławił się przede wszystkim jako jeden ze współzałożycieli Effathy, czyli Stowarzyszenia Ruch Effatha im. św Maksymiliana Marii Kolbego i św. Andrzeja Boboli. Jednym z głównych założeń ruchu jest nie tylko krzewienie wiary chrześcijańskiej, ale także działalność apologetyczna. Organizacja została zawiązana w 1989 roku w Elblągu z inicjatywy m.in. Grzegorza Felsa, ks. prof. Bernarda Wodeckiego SVD, s. Zofii Klimowskiej AVD oraz innych osób duchownych i świeckich. Pierwszy ośrodek miał swoją siedzibę w dobrze znanym Tadeuszowi Rydzykowi Toruniu. Stowarzyszenie działało bardzo prężnie w przeciągu kolejnych kilku lat i stało się prekursorem działań edukacyjnych odnośnie do działań sekt oraz powstawania nowych ruchów religijnych. Zmarły Tadeusz Kunda jak i cała Effatha była znana z tego, że bardzo mocno krytykowała Świadków Jehowy. Do połowy lat dziewięćdziesiątych usilnie walczono z rozprzestrzenianiem się tej organizacji.
ZOBACZ TAKŻE
  1. Bank PKO BP alarmuje! Uważaj przy logowaniu, złodzieje z łatwością mogą wyczyścić ci konto 
  2. Tysiące Polaków w niebezpieczeństwie. Marsz Niepodległości to nie największy problem 
  3. Totalny chaos ws. emerytur! ZUS przerażony, ludzie mogą wykorzystać dziurawe przepisy 
  4.  Szczeniak, którego przygarnęli, nie był psem. Wszyscy byli zszokowani
  5. Znaki zodiaku, które są najbardziej zdystansowane i CHŁODNE
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News