Skandal! Rydzyk zgarnie pieniądze, które miały iść do ofiar przestępstw

Skandal! Rydzyk zgarnie pieniądze, które miały iść do ofiar przestępstw

Tadeusz Rydzyk jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych duchownych w kraju. Jego sposób na pozyskiwanie funduszy bulwersuje wiele osób, a drogie samochody, które rzekomo dostał od bezdomnego, bawią Polaków po dziś dzień. Teraz jednak sytuacja przekroczyła wszelkie możliwe granice i przestała już kogokolwiek bawić.

Tadeusz Rydzyk zarządza Fundacją Lux Veritatis, a także Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Obie te instytucje zostały wyłonione przez Ministerstwo Sprawiedliwości, w związku z czym mają otrzymać środki z funduszu przeznaczonego na pomoc pokrzywdzonych w wyniku przestępstw oraz na przeciwdziałanie przestępczości.

Tadeusz Rydzyk po raz kolejny otrzyma pieniądze

Najsłynniejszy zakonnik w Polsce w zeszłym roku również otrzymał środki z funduszy resortu sprawiedliwości. Było to, bagatela, prawie 800 tysięcy złotych. - W wyniku rozstrzygniętego konkursu ofert Fundacja Lux Veritatis otrzymała dotacje 11 grudnia 2017 r. w kwocie 180 800,00 zł oraz 11 grudnia 2017 r. w kwocie 460 400 zł. Fundacja Lux Veritatis od kilkunastu lat prowadzi programy edukacyjne m.in. w szkołach, gdzie ostrzega dzieci i młodzież przed narkomanią. Dotację z Funduszu Sprawiedliwości przyznano fundacji na kolejne podobne programy prewencyjne, które mają przeciwdziałać przestępczości.Także toruńska szkoła otrzymała 18 grudnia 2017 r. wsparcie w kwocie 145 785,00 zł na organizację konferencji i kampanii informacyjnych na temat przeciwdziałania przestępczości - poinformował Michał Wójcik, sekretarz stanu Ministerstwa Sprawiedliwości.

Gdzie podziały się pieniądze

W ubiegłym roku uczelnia pod kierownictwem o. Rydzyka wydała pieniądze z funduszu na przeprowadzenie akcji uświadamiającej o "wpływie mediów na wychodzenie z przestępczości". W ramach tej akcji uczelnia zorganizowała dla kierowców kampanię, która miała na celu poinformowanie o zagrożeniach wynikających z prowadzenia pojazdów po alkoholu. Fundacja Lux Veritatis opracowała cykl reportaży interwencyjnych pod tytułem "Po stronie prawdy", a materiały te zostały wyemitowane w telewizji Trwam. Instytucja Lux Veritatis, w ramach korzystania z funduszy, zaproponowała ofiarom przestępstw również pomoc psychologiczną oraz terapeutyczną, a także porady prawne.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Radio Maryja poinformowało również o koncercie w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, przy okazji którego również można było skorzystać z pomocy ekspertów: - Przed koncertem fundacja Lux Veritatis przeprowadziła akcję informacyjną na temat przemocy domowej. W Filharmonii rozmieszczone zostały stoiska informacyjne, które obsługiwane były przez psychologów, terapeutów, radców prawnych oraz osoby zaangażowane na co dzień w udzielanie pomocy pokrzywdzonym - można przeczytać na stronie internetowej Radia Maryja. Tylko czy działania tego typu są warte aż setek tysięcy złotych?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Biedronka ma poważne kłopoty. Opublikowano szokujące zdjęcia
  2. Kurdej-Szatan nie jest jedyna. Tragiczna epidemia wśród gwiazd prowadzi do myśli samobójczych
  3. Psy sąsiadki go denerwowały. Postanowił zemścić się na nich w brutalny sposób
  4. Makijaż dla osób noszących okulary. Jakiej techniki powinnaś używać?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News