Rydzyk wysuwa żądania. W grę wchodzą miliardy złotych

Rydzyk wysuwa żądania. W grę wchodzą miliardy złotych

Tadeusz Rydzyk - najsławniejszy polski milioner w sutannie znów zaskoczył opinię publiczną. Podczas spotkania środowisk Radia Maryja i TV Trwam "Dziękczynienie w Rodzinie", które odbyło się w Toruniu, miał powiedzieć, że nie rozumie, dlaczego rząd przekazuje środki na uczelnie państwowe, a jego uczelnia jest pomijana. Chodzi o niebagatelną kwotę... dwóch miliardów złotych!

Tadeusz Rydzyk prowadzi swoją szkołę od kilkunastu lat. Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej ma charakter uczelni niepaństwowej. Żeby stać się jej studentem, trzeba zapłacić niemałe czesne, bo w zależności od kierunku, miesięcznie należy wpłacić na konto średnio 2 tysiące złotych. Popularnego biznesmena w sutannie dziwi, że pieniądze z budżetu państwa chętnie przekazywane są na szkoły, które jego zdaniem propagują niezgodne z nauką Kościoła praktyki.

Tadeusz Rydzyk zabierze głosy Prawa i Sprawiedliwości? Chodzi o dwa miliardy złotych!

- Dlaczego na jakiś uniwersytet pieniądze daje rząd; miliard albo dwa, a tutaj nie? - pytał. Tadeusz Rydzyk uderzył więc w rząd, który jego zdaniem powinien finansować szkołę, która jest "lepszą alternatywą" dla "szkół publicznych". - Dlaczego pieniądze idą na uczelnie, które są przesiąknięte lewactwem, gender, a wykładowcy często są demoralizatorami przeciw Bogu i ojczyźnie - kontynuował duchowny. Działania ojca z Torunia są często finansowane ze środków budżetu państwa. Na jego przedsięwzięcia zrzucają się wszyscy podatnicy, bez względu na to, czy są katolikami, czy nie. Prawo i Sprawiedliwość miesięcznie przelewa na jego konto 36 tysięcy złotych, 11 ministerstw niezależnie od siebie przelewa na konto duchownego łącznie... 165 milionów złotych! Żądania, które wystosował wyraźnie pokazują, jak pewnie czuje się w konfrontacji z PiS-em. Dziwi jednak fakt, że nawet tak kolosalne dotacje dola toruńskiej wyższej szkoły, nie obniżą czesnych. Ogromną część głosów, które otrzymuje partia i prezes Jarosław Kaczyński stanowią właśnie odbiorcy Radia Maryja i TV Trwam. Czy niespełnione ambicje Tadeusza Rydzyka przeniosą się na wyniki w nadchodzących wyborach samorządowych?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jarosław Kaczyński jak gwiazdor rocka! Nie mógł odpędzić się od fanów
  2. Spisek przeciwko Dudzie w PiS! Czołowi politycy podłożyli mu świnię
  3. Idą wybory. Politycy rozdają 5000 zł na dziecko
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News