Tadeusz Rydzyk szef Radia Maryja i Telewizji Trwam nie po raz pierwszy zaangażował się w politykę. Teraz przy okazji wyborów samorządowych jego głos ma jednak szczególne znaczenie. Duchowny do ostatniej chwili będzie nakłaniał Polaków do głosowania na „właściwe” osoby.

Tadeusz Rydzyk, toruński redemptorysta i ksiądz od początku lat 90. buduje swoje medialne imperium. Zaczynał od Radia Maryja, potem pojawiła się Telewizja Trwam. Dziś prowadzona przez niego fundacja Lux Veritatis (ponieważ oficjalne sam nie posiada niczego) zarządza dodatkowo aquaparkiem i Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej.

Nie od dziś wiadomo także o jego związkach z określonymi środowiskami politycznymi i publicystycznymi. Na wydarzenia organizowane przez o. Rydzyka zawsze przyjeżdżają najważniejsze osoby w Prawie i Sprawiedliwości, a od 2015 roku także w państwie.

Skarb Państwa otwarcie przekazuje dotację na poczet działalności katolickich mediów Rydzyka, Rydzyk otwarcie nawołuje do popierania Zjednoczonej Prawicy. Jarosław Kaczyński może liczyć na niego także i dziś, podczas ostatnich godzin przed ciszą wyborczą.

Tadeusz Rydzyk jest zawsze na posterunku, kiedy trzeba wesprzeć PiS

Dziś o północy nastanie cisza wyborcza. Cała sobota i niedziela do godziny 21:00 objęte będą zakazem jakiejkolwiek agitacji politycznej w przestrzeni publicznej. Nie wolno będzie wywieszać plakatów, prowadzić audycji radiowych i telewizyjnych z kandydatami i o tematyce wyborczej, zakazane będą manifestacje i wiece.

Politykom i ich poplecznikom zostało więc mało czasu, by przekonać Polaków do swoich racji. Atutem Prawa i Sprawiedliwości jest jednak przyjaźń z dostojnikami kościelnymi takimi jak o. Tadeusz Rydzyk.

Szef Radia Maryja postanowił dziś wezwać wiernych do oddawania głosu na obóz władzy. Nie powiedział tego jednak wprost, ale nie trudno domyślić się, o kogo mu chodzi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niewyobrażalne cierpienia na szczytach władzy! Problemy zdrowotne światowych przywódców

– Zbliżają się wybory samorządowe. Zwróćmy uwagę na to, kogo wybieramy. Zobaczcie, ta nienormalność szerzy się w różnych miastach, wielkich miastach, tzw. parady, marsze równości, a w rzeczywistości nienormalności, wbrew prawu naturalnemu? Zwróćmy na to uwagę. Nie wybierajmy ludzi, którzy niszczą cywilizację chrześcijańską. Wybierajmy ludzi prawych, ludzi światłych, ludzi wierzących, ludzi, którzy udowodnili swoimi czynami, że są z Chrystusem, że są z naszą Ojczyzną – apeluje o. Rydzyk w wydanym przez Radio Maryja specjalnym piśmie z okazji wyborów.

Wybory już w niedzielę

21 października odbędą się wybory samorządowe. Polacy wybiorą w nich reprezentantów do władz lokalnych. Rozstrzygną się losy radnych miejskich, gminnych i do sejmików.

Wybrani zostaną także wójtowie oraz prezydenci i burmistrzowie miast. 4 listopada odbędzie się natomiast ewentualna druga tura w wyborach na urzędy jednoosobowe.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. To ostatnie godziny w Polsce! Jutro każdy będzie za to surowo karany
  2. Rozpędzony pociąg wjechał w grupę ludzi na torach! 50 osób nie żyje
  3. Donald Tusk. Twitter polityka zalewany hejtem
  4. Ile zarabia Agnieszka Chylińska? Zarobki gwiazdy to kosmos
  5. Miłość w świecie zwierząt. Słodkie zdjęcia, które roztopią Twoje serce

Na przedstawicieli, którego z komitetów oddasz swój głos w nadchodzących wyborach?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Jakim autem jeździ Wassermann? Samochody kandydatów na prezydentów polskich miast [ZDJĘCIA]

źródło: wiadomosci.gazeta.pl