Będzie wojna z PiS! Rydzyk zakłada partię, wystartuje w wyborach

Będzie wojna z PiS! Rydzyk zakłada partię, wystartuje w wyborach Źródło: fot. wikimedia commons

Ojciec Tadeusz Rydzyk obrał kolizyjny kurs wobec Prawa i Sprawiedliwości. Prawdopodobnie poszło o Mirosława Piotrowskiego, który miał się znaleźć na liście wyborczej PiS do Parlamentu Europejskiego. Znany ze swoich ostrych reakcji redemptorysta również w tym przypadku może zaskoczyć, choćby wystawiając swoich własnych kandydatów w wyborach.

Jak donosi "Wyborcza", powołując się na źródło z otoczenia szefa Radia Maryja, ojciec Rydzyk ma być rozgoryczony, faktem, że Jarosław Gowin, szef koalicyjnego do PiS Porozumienia, może liczyć na więcej miejsc na listach wyborczych do PE. Jak podkreśla informator dziennika, jego środowisko "dostało od PiS więcej, a nie napędziło tylu głosów obozowi Zjednoczonej Prawicy co środowiska Radia Maryja i TV Trwam". Dlatego właśnie o. Tadeusz Rydzyk będzie nalegał, żeby Piotrowski znalazł się na listach PiS. Według dostępnych informacji przyczyną, z powodu której PiS nie chce wciągnąć kandydata Rydzyka na swoją listę, jest to, że Mirosław Piotrowski startował już dwukrotnie z ich ramienia i za każdym razem odłączał się od delegacji i działał na własną rękę.

O. Tadeusz Rydzyk rozgrywa Kaczyńskiego

Taka sytuacja może być próbą gry z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. Jeśli o. Rydzyk wystawiłby "własną listę" w wyborach do PE, PiS mógłby stracić bardzo dużą grupę wyborców. Zdaniem osób z otoczenia prezesa PiS ma to służyć wyłącznie wywieraniu nacisku, żadnej osobnej listy jednak nie będzie. Trudno przewidzieć, jaki ta sytuacja będzie miała wypływ na ich relacje, ponieważ środowisko Zjednoczonej Prawicy pomimo jednego frontu jest bardzo zróżnicowane i podzielone. W przeszłości dochodziło już do rozłamów w PiS, w konsekwencji których np. Zbigniew Ziobro założył swoje własne ugrupowanie. Aktualnie zarówno on, jak i Gowin, razem ze zwolennikami są częścią koalicji "Zjednoczona Prawica". Sytuacja, w której duchowny próbuje wpływać na władzę demokratycznego państwa, jest kuriozalna. Takie zachowania skrytykował swego czasu nawet papież Franciszek, o czym pisaliśmy TUTAJ: Papież Franciszek o Rydzyku: "wymiotować mi się chce jak go widzę". ZOBACZ TAKŻE:
  1. Markle żyje w ciągłym strachu. Jedna decyzja może doprowadzić do skandalu obyczajowego
  2. Sponsor się wycofał. Dla Gessler to już koniec, oficjalnie zwija biznes
  3. Rozenek dostała nowy program w TVN style
  4. Twój pies na pewno Cię okłamuje będziesz zaskoczony w jaki sposób
Rydzyk fot. wikipedia Rydzyk fot. screenshot/TV Trwam Tadeusz Rydzyk fot. youtube.com/wSensie.tv
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News