Tadeusz Rydzyk w poważnych tarapatach! Chcą zniszczyć jego imperium

Tadeusz Rydzyk w poważnych tarapatach! Chcą zniszczyć jego imperium Źródło: Fot. YouTube/wSensie.tv

Tadeusz Rydzyk jest duchownym, który wzbudza największe emocje wśród Polaków. Założona przez niego rozgłośnia radiowa Radio Maryja oraz Telewizja Trwam od dawna są krytykowane, a teraz głos w sprawie zabrał również ks. Walczak: "Zakaz dla mediów Rydzyka". 

Ks. Walczak jest znanym społecznikiem, który zasłynął tym, że głośno komentuje poczynania polskiego kościoła, nie bojąc się nacisków żadnej ze stron. Co więcej ostro krytykuje zachowania Tadeusza Rydzyka, rządy PiS oraz "religię smoleńską". Swoimi przemyśleniami dzieli się z wiernymi, a ostatnio nawet fanami, za pomocą portali społecznościowych. Tym razem wystosował apel bezpośrednio krytykujący media, na czele których stoi Tadeusz Rydzyk. Przywołał Episkopat Polski, sprawa jest więc poważna, a imperium zagrożone.

Tadeusz Rydzyk krytykowany

Ks. Stanisław Walczak na swoim koncie na Facebooku ma w zwyczaju otwarcie dzielić się z wiernymi i fanami swoimi przemyśleniami. Jego ostatni wpis uderza bezpośrednio w Rydzyka, przywołuje także Episkopat Polski w odniesieniu do ich obowiązków. Pisze on o potrzebie nagłośnienia apelu arcybiskupa częstochowskiego dotyczącego kontroli mediów. Ma na myśli oczywiście media będące pod kontrolą Ojca Dyrektora, a więc Radio Maryja i Telewizję Trwam. - Jestem przekonany, że moralnym obowiązkiem Episkopatu Polski jest walka o zakaz dla mediów o. Rydzyka, które po prostu kłamią dla "Królestwa" - ostro komentuje ksiądz. Dalej twierdzi, że sztandarowym obowiązkiem biskupów powinna być także walka z prorządowymi "gadzinówkami" pokroju "DoRzeczy". Jego zdaniem to właśnie akceptowanie takich mediów najbardziej szkodzi sprawie Jezusa i Kościoła. Czy przyzwanie Episkopatu sprawi, że Tadeusz Rydzyk będzie w tarapatach? Ktoś w końcu głośno mówi o zniszczeniu jego imperium. Temat oczywiście wywołał lawinę komentarzy, a wszystkie podzielały zdanie księdza. Internauci nie zostawili na Rydzyku suchej nitki. - Dlaczego Kościół nie reaguje? Rydzyk dostał już od rządu 150 mln publicznych pieniędzy. Zbiera pieniądze od biednych, starych i głupich, bo przekonał ich, że ma bezpośrednie połączenie z Panem Bogiem, więc wszystko załatwi. Dlaczego? - pisze jeden z internautów.  - Hej PiSieczki, wiecie że 'wielka AFERA reprywatyzacyjna' to ok. 40 mln zł, a Rydzyk już dostał od PiS ok 90 mln? Wiecie, że to więcej niż dwa razy tyle? To jak to nazwiemy? - pyta się inny.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Córka Lisa na celowniku mediów. „Podróżuje z tajemniczym mężczyzną”
  2. Dantejskie sceny w Warszawie! Policja pacyfikuje protest opozycji
  3. Maciej Maleńczuk przerwał hołd składany Korze. Widzowie wpadli w szał
Następny artykuł