To jakieś szaleństwo! Rydzyk chce ZAWŁADNĄĆ Unią Europejską

To jakieś szaleństwo! Rydzyk chce ZAWŁADNĄĆ Unią Europejską Źródło: fot. youtube.com

Ojciec Tadeusz Rydzyk słynie z dużego zaangażowania społecznego i politycznego. Powszechnie uważa się, że zakonnik wspiera PiS. Pojawiają się jednak głosy o założeniu przezeń własnej partii i wprowadzeniu polityków do Parlamentu Europejskiego.

Formalnie o. Tadeusz Rydzyk nie może angażować się w politykę. Nie pozwalają na to przepisy kościelne. Ma on jednak wielu wiernych słuchaczy i widzów, z którymi kontaktuje się przez podlegające mu media. Może im wprost lub w zawoalowany sposób sugerować głosowanie na partię rządzącą. Dlatego też PiS dość intensywnie wspiera działania zakonnika. Teraz jednak okazuje się, że sytuacja może się zupełnie odmienić. Redemptorysta chce wystawić "własną" listę w wyborach do Parlamentu Europejskiego. O tym, czy do tego dojdzie, zadecyduje prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Konflikt Toruń-PiS

Między Nowogrodzką w Warszawie, gdzie mieści się siedziba PiS, a Toruniem, w którym funkcjonuje imperium medialne redemptorysty trwają negocjacje. PiS już od dłuższego czasu niezwykle irytuje zakonnika. Ojciec Tadeusz Rydzyk ma do obozu rządzącego największy żal o to, że dotąd nie wprowadzono przepisów ograniczających dostęp do aborcji w Polsce. Istotne znaczenie ma jednak także złożenie z urzędów ministrów, którzy dla o. Rydzyka mają szczególne znaczenie. Chodzi m.in. o Jana Szyszkę i Antoniego Macierewicza. Niemniej ważne są także toczące się wokół Rydzyka i jego fundacji Lux Veritatis śledztwa, które zakonnik chciałby jak najszybciej zakończyć. W związku z tymi problemami, redemptoryście coraz bardziej kończy się cierpliwość wobec partii rządzącej. Stawia on więc obozowi władzy ultimatum, z którego wynika, że gotów jest zakończyć popieranie PiS i stworzyć osobne ugrupowanie, które pod jego "opieką" stałoby się konkurencyjne dla Prawa i Sprawiedliwości.

Tadeusz Rydzyk zawładnie UE?

Już w przyszłym roku czekają nas wybory do Europarlamentu. I to właśnie one mają być momentem, w którym drogi PiS i Rydzyka się rozejdą. Tym samym zaś Prawo i Sprawiedliwość straci bardzo znaczną grupę elektoratu, który popiera partię ze względu na sympatię do Radia Maryja i Telewizji Trwam. Do PE Tadeusz Rydzyk miałby wystawić osobną od PiS listę, na której miałyby królować nazwiska polityków partii rządzącej, którzy najczęściej goszczą w Toruniu. Mowa o byłym ministrze środowiska Janie Szyszce, byłym szefie MON Antonim Macierewiczu czy posłance Krystynie Pawłowicz. Ponadto miejsca znalazłyby się także dla Stanisława Piotrowicza, Krzysztofa Tchórzewskiego i - jak twierdzą media - ulubionego ministra: Marka Gróbarczyka. - Ojciec dyrektor jest rozgoryczony, że Jarosław Gowin i jego środowisko dostali więcej, a nie napędzili tylu głosów obozowi Zjednoczonej Prawicy, co środowiska Radia Maryja i TV Trwam - mówi osoba związana ze środowiskiem toruńskim. Informator twierdzi także, że jeśli polityczni faworyci Rydzyka nie dostaną odpowiednio wysokich miejsc na listach PiS, otrzymają je od niego. To zaś może oznaczać definitywny rozbrat między Toruniem a Nowogrodzką. Równocześnie inny informator - z PiS - studzi emocje. - Mogę się założyć, że żadnej odrębnej listy nie będzie - twierdzi. A kolejna osoba z obozu władzy podkreśla, że start z osobnej listy, tzw. "toruńskiej" oznaczałby dla tych polityków ostateczny koniec w PiS. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Panika w PiS! Kaczyński ma listę, ci politycy są SKREŚLENI
  2. Znana pisarka naubliżała Kaczyńskiemu! Jej słowa przejdą do historii
  3. PiS w furii! Wyciekło ukrywane zdjęcie Pawłowicz z Okrągłego Stołu, wszystko jasne
  4. Popularne rasy kotów. Wiemy, jaki pupil jest odpowiedni dla Ciebie
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News