Rydzyk ostro atakuje ogromny uniwersytet! Oburzenie Polaków sięga zenitu

Rydzyk ostro atakuje ogromny uniwersytet! Oburzenie Polaków sięga zenitu

Tadeusz Rydzyk często naraża się dużej części polskiej opinii publicznej niezwykle kontrowersyjnymi przemówieniami. Tym razem duchowny zdecydował się wyrazić własne zdanie na temat współczesnych sposobów na wychowywanie młodzieży, uderzając tym samym w duży, szanowany polski uniwersytet. Jaką wizją nauczania studentów podzielił się redemptorysta i dlaczego wywołał tak wiele negatywnych emocji?

Tadeusz Rydzyk jej znany Polakom nie tylko jako duchowny, ale także doskonale radzący sobie na rynku biznesmen. Jednym z jego najważniejszych projektów jest bez wątpienia Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, o której co jakiś czas robi się w mediach niezwykle głośno.

Co Tadeusz Rydzyk zarzuca publicznym uniwersytetom? Mocne słowa redemptorysty

Zakonnik niezmiennie ma jednak żal do władz, że nie przekazują na jego uczelnię tak dużych środków jak na państwowe uniwersytety. Rydzyk ponownie dał temu wyraz w czasie swego przemówienia, które wygłosił na mszy ku czci papieża Polaka w Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II. Szczególna krytyka z ust redemptorysty popłynęła w stronę Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Przypomnijmy, że on także ma swą siedzibę w Toruniu, więc jest prawdopodobnie największą i najbardziej poważną "konkurencją" dla uczelni ojca Rydzyka. - Posyłać do dobrych uczelni, a nie tam, gdzie w tej chwili już szerzą ideologię gender, studia genderowe... Nawet w Toruniu na uniwersytecie są - powiedział z dużą dozą złości kontrowersyjny duchowny-biznesmen. - Tutaj Orban załatwił sprawę bardzo jasno. Wiecie o tym. Podpisał: nie ma żadnych studiów genderowych. Przecież to jest ideologia. To jest z marksizmu. Wyszliśmy z komunizmu, a w marksizm wchodzimy - dodał także w bardzo skrajny sposób Tadeusz Rydzyk.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Opinia publiczna podzielona po ostrych słowach toruńskiego zakonnika

Wielu internautów było oburzonych niezwykle negatywnym wydźwiękiem słów redemptorysty. W komentarzach podkreślali także, iż nie powinien on mieć pretensji do państwa, że nie wspiera ono w takim samym stopniu publicznych uniwersytetów oraz jego prywatnej szkoły, gdyż nie ma ku temu żadnych podstaw. "Marks? O czym on gada? Od pieniędzy w głowie się poprzewracało"; Z religią to już nie ma nic wspólnego. Tylko biznes i biznes. Plucie jadem"; "A dlaczego niby mamy płacić za jego marną szkołę? Bo to jego a nie kogoś innego? W życiu bym tam dziecka nie posłała. Broń BOŻE" - czytamy na jednym z portali społecznościowych.ZOBACZ TAKŻE:
  1. „Kaczyński podniósł na niego rękę”. Słynny polityk ujawnia szokujące kulisy wyborów
  2. Pies wymiotuje pianą i nie wiesz co robić? To niekoniecznie jest zatrucie
  3. Rząd PiS chce dać Polakom dodatkowy dzień wolny od pracy! Powód? Absurdalny!
  4. Ile zarabia Agnieszka Radwańska? Zarobki zwalają z nóg
  5. Kosmiczne upokorzenie gwiazdy PiS i kobiety Rydzyka. Polacy powiedzieli gdzie jej miejsce
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News