Nagrali Kaczyńskiego jak zdradził prawdę o Rydzyku. "Dzieli się 70 do 30"

Nagrali Kaczyńskiego jak zdradził prawdę o Rydzyku. "Dzieli się 70 do 30"

Tadeusz Rydzyk związany z aferą taśmową Jarosława Kaczyńskiego? Nagrywane miesiącami rozmowy prezesa PiS z przedsiębiorcami, współpracownikami i politykami właśnie ujrzały światło dzienne. Jedną z kluczowych postaci okazał się duchowny z Torunia.

Tadeusz Rydzyk związany z aferą taśmową? Nazwisko redemptorysty w nagraniach ujawnionych przez "Gazetę Wyborczą" padło kilkukrotnie. Jarosław Kaczyński odnosił się do tego, w jaki sposób podzielić wpływy z budowy wieżowca spółki Srebrna. Przy okazji opowiedział o kulisach działania duchownego z Torunia.

Jakie informacje Tadeusz Rydzyk chciał ukryć? Nagranie Kaczyńskiego ujawniło wszystko

Podczas rozmów, które miały być zakulisowymi, Jarosław Kaczyński wymienił nazwisko Tadeusza Rydzyka. Podczas rozmowy z tłumaczką, prezes PiS ujawnił, w jaki sposób chciałby podzielić wpływy z korzystania z wieżowca spółki Srebrna. Tłumaczka, pośrednicząca w rozmowach między Kaczyńskim a inwestorem postanowiła skomentować ewentualny podział wpływów. - Możliwość była, Gery mów, tak jak pan Rydzyk to robi, tak jak pan Krupiński [prezes banku Pekao SA] mu powiedział. Że robi się partnerstwo. 60 do 40, tak jak Rydzyk zrobił chyba 70 do 30 - wyjaśnia Kaczyńskiemu tłumaczka. Okazuje się, że polityk zna kulisy współpracy Tadeusza Rydzyka z innymi przedsiębiorstwami. - To kuria warszawska, nie Rydzyk - mówi polityk. - W Gdańsku tam ma siedzibę taką, holding wszystkich nieruchomości i gruntów, które do nich należą, i on to porozdawał różnym partnerom i firmom, które robią managment. I bank już powiedział - wyjaśnia kobieta w rozmowie z Kaczyńskim. Polityk wydaje się mocno ożywiony tym, co usłyszał. - Dobrze słyszeć, bo ja dzisiaj będę z nim rozmawiał, nie wiedziałem - odpowiada polityk. - Z ojcem Tadeuszem będziesz? Ale ty jedziesz do niego czy on do ciebie przyjedzie? - pyta Tomaszewski, który jest obecny podczas rozmów. - Nie, tu w Warszawie - zaznacza Kaczyński. - To, proszę, zapytaj - prosi prezesa Tomaszewski. - To będzie pewnie o polityce rozmowa - odpowiada Kaczyński. Zaskakująca odpowiedź prezesa może mieć znaczne przełożenie na wizerunek Tadeusza Rydzyka. W mediach, deklarujący podążania za wartościami religijnymi, dalekimi od polityki i władzy, okazuje się mieć w zeznaniach Kaczyńskiego dość jasno określoną relację z prezesem i inwestorami. Dalsza część rozmowy zdradza kolejne szczegóły z działań biznesowych Tadeusza Rydzyka. - To zapytaj, bo bank Pekao sfinansował mu jeden ten projekt za hotelem Marriott, to już jest wybudowany, a drugi będzie obok Srebrnej. Dokładnie nos w nos budowany. Też jego, to są aktualne informacje przez pana od banku Pekao - wyznaje w rozmowie tłumaczka. Później kobieta zdradza, że Tadeusz Rydzyk miał się dzielić ze wspólnikami w proporcjach 70-30. W ocenie dziennikarzy "Gazety Wyborczej" istotne stało się rozstrzygnięcie, do kogo należy działka przy hotelu Marriott, o której rozmawiano podczas zakuliswego spotkania. Ta, w rzeczywistości należy do kurii.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM: Okazuje się, że oprócz nadszarpnięcia własnego wizerunku, Jarosław Kaczyński ujawnił także zakulisowe rozmowy z Tadeuszem Rydzykiem, które mogą mieć bezsprzecznie przełożenie na działania samych toruńskich inwestycji księdza. Ten, jeszcze nie zabrał głosu w tej sprawie. O całej sprawie będziemy informować na Pikio.pl. Prosimy o śledzenie naszych artykułów. źródło: Gazeta Wyborcza  1. KOSZMAR! Edyta Górniak została zgwałcona
  2. Barbara Kurdej-Szatan poważnie chora. Wyniki badań są bardzo złe
  3. Ile lat ma Jarosław Kaczyński? Wiek już wkrótce może zmusić go do odejścia z polityki
  4. Ujawniono fragment taśm Kaczyńskiego. "Jeśli nie wygramy wyborów, to..."
  5. Wyciekła okładka nowej "Wyborczej". Kaczyński w centrum afery
  Następny artykuł