Tajny plan Rydzyka właśnie został zdekonspirowany przez dziennikarzy. Wyszło szydło z worka

Tajny plan Rydzyka właśnie został zdekonspirowany przez dziennikarzy. Wyszło szydło z worka Źródło: Screen/youtube/Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk po cichu przygotowywał plan, który miał wstrząsnąć polską sceną polityczną. Wszystko szło doskonale, niespodziewanie jednak zdekonspirowali go dziennikarze. Wyszło szydło z worka, takiego zagrania nie spodziewał się po ojcu dyrektorze nikt.

Tadeusz Rydzyk to nie tylko duchowny i reprezentant Kościoła katolickiego, ale również doskonały przedsiębiorca oraz wyrafinowany polityk. Jego imperium medialno-gospodarcze, które budowane jest od lat, osiągnęło imponujące rozmiary, ojcu dyrektorowi wciąż jednak jest mało. Jego gigantyczne wpływy i możliwości w świecie polskiej polityki z pewnością nie są dla nikogo tajemnicą, teraz jednak okazuje się, że miał również przygotowany tajny plan. 

Bardzo długo był on skrzętnie ukrywany przed światem, teraz jednak wszystko zdekonspirowali dziennikarze "Rzeczpospolitej". Wyszło szydło z worka i okazało się, że Tadeusz Rydzyk chciał wywołać prawdziwą burzę w świecie polskiej polityki. Wiązany z nim Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi był jedynie przykrywką do zapewnienia swoim zaufanym ludziom odpowiednich miejsc w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Ruch Prawdziwa Europa był jedynie przykrywką? 

Powstanie Ruchu Prawdziwa Europa było ogromnym zaskoczeniem i pretekstem do głosów, że Tadeusz Rydzyk nie dogaduje się już z Jarosławem Kaczyńskim tak dobrze, jak kiedyś. Media rozpisywały się o licznych transferach, które miały rzekomo mieć miejsce. Mowa była o dołączeniu do nowego ugrupowania m.in. Antoniego Macierewicza, Andrzeja Jaworskiego, eurodeputowanych Urszuli Krupy czy Mirosława Piotrowskiego. 

Scenariusze były kontrowersyjne i zaskakujące, ostatecznie jednak Ruch Prawdziwa Europa nie wywołał takiego trzęsienia ziemi, jak przypuszczano. W poniedziałek zaprezentowano listy tej partii do Parlamentu Europejskiego, nie znalazło się tam jednak niemalże żadne z sugerowanych wcześniej nazwisk. Połączenie z Prawicą Rzeczypospolitej czy Zjednoczeniem Chrześcijańskich rodzin zapewniło liczebność oraz różnorodność kandydatów, nie tego jednak wszyscy obserwatorzy sceny politycznej się spodziewali. Teraz jednak pojawiły się głosy, iż partia kojarzona z ojcem dyrektorem może być jedynie przykrywką, wiadomo już bowiem, gdzie znaleźli się wszyscy faworyci Ojca Rydzyka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tadeusz Rydzyk miał swój tajny plan na wybory do PE

Okazuje się, że Tadeusz Rydzyk miał tajny plan, który zdemaskowała "Rzeczpospolita". Duchowny zwrócił uwagę wszystkich nową partią, a w międzyczasie zapewnił swoim ludziom miejsca na listach Prawa i Sprawiedliwości. Jak wynika z informacji dziennika, faworyci duchownego z Torunia trafili na wyjątkowo atrakcyjne miejsca rozsiane po całej Polsce. Urszula Krupa wystartować ma z trzeciej pozycji na liście PiS w Łodzi, Elżbieta Kruk będzie "jedynką" w Lublinie, a Przemysław Przybylski "trójką" w Toruniu. 

Na tym jednak nie koniec niewiarygodnych wiadomości, bowiem jak podają media, ludzie z otoczenia Radia Maryja i ojca Rydzyka spodziewali się większego impetu w działalności Ruchu Prawdziwa Europa. Podobno to właśnie PiS chciał osłabić pozycję nowej inicjatywy i przez to oferował atrakcyjne miejsca politykom związanym z toruńskim środowiskiem. Nieoficjalnie jednak media sugerują, że to Tadeusz Rydzyk stoi za całym przedsięwzięciem i wraz z Jarosławem Kaczyńskim dokładnie zaplanował całą akcję zasypywania list do PE swoimi zaufanymi ludźmi. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Elżbieta Zapendowska z partnerem! Jest od niej 20 LAT MŁODSZY! „Nie trzymam go na siłę”
  2. Bogumiła Wander ZMIAŻDŻYŁA Agnieszkę Woźniak-Starak. Dosłownie zrównała ją z ziemią
  3. Zenek Martyniuk ma sobowtóra. Musicie zobaczyć, jak wygląda
  4. Aktor M jak Miłość przeszedł życiową rewolucję. "Trochę się tego bałem"
  5. Bohater M jak miłość umiera na nowotwór. Niewyobrażalny dramat

Źródło: Onet

Następny artykuł