Rydzyk zniknął na pół roku. Tajemnicze zaginięcie duchownego sprzed lat

Rydzyk zniknął na pół roku. Tajemnicze zaginięcie duchownego sprzed lat

Ojciec Tadeusz Rydzyk to postać tajemnicza i kontrowersyjna. Wiele się mówi o bogactwie toruńskiego redemptorysty - jeździ on drogimi samochodami i żyje w luksusie. Jednak to, co naprawdę powinno interesować, to podejrzana przeszłość duchownego, zwłaszcza niewyjaśnione zniknięcie sprzed lat.

Tadeusz Rydzyk ma wiele tajemnic. Jedną z nich, nierozwiązaną do tej pory przez media, jest zniknięcie w Austrii na całe pół roku! Nikt nie wiedział, gdzie znajduje się młody ksiądz. Zniknięcie Rydzyka w 1986 roku zostało opisane w książce "Imperator. Wszystkie tajemnice o. Tadeusza Rydzyka".

Tadeusz Rydzyk zniknął tuż po audiencji u papieża Jana Pawła II?

Ojciec Rydzyk wracał właśnie ze swojej pierwszej audiencji u papieża Jana Pawła II. Wracał z Watykanu autobusem przez Austrię i Czechosłowację. Tuż przed czechosłowacką granicą mówił swoim współtowarzyszom, że boi się o przyszłość. Chwilę później wysiadł z autokaru i zniknął. Odnaleziono go w Monachium dopiero po pół roku. Nawet rodzina nie potrafiła powiedzieć, gdzie w tamtym momencie przebywał Tadeusz Rydzyk.

Przeszłość Rydzyka pełna wątpliwości

Prócz tajemniczego zniknięcia na pół roku, narodziny znanego redemptorysty są pełnie niedopowiedzeń. Jego matka Stanisława, z domu Piętek, do tej pory nie wyznała, kto jest prawdziwym ojcem Tadeusza Rydzyka. Tadeusz otrzymał nazwisko po jej poprzednim mężu, Franciszku Rydzyku, który jednak zmarł kilka lat przed narodzeniem przyszłego księdza. Większość osób podejrzewa, że ojcem założyciela Radio Maryja jest Bronisław Kordaszewski, jednak jest to informacja niepotwierdzona. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Nie żyje człowiek, którego filmy zachwycały nas wszystkich
  2. Legenda polskiej muzyki trafiła do psychiatryka. Przez lata trzymano to w tajemnicy
  3. Watykan zapadł się ze wstydu. Jest wyrok, na który wszyscy czekali
  4. Widzowie płaczą po DDTVN! Polacy stworzyli Komendzie piekło, jego koszmar trwa
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News